«اطلاعیه مهم»

بهترین رژیم غذایی برای کاهش کلسترول

در این مطلب می خواهیم بهترین برنامه غذایی که توسط متخصص تغذیه جهت کاهش کلسترول خون، تنظیم شده است را در اختیار شما قرار دهیم.

بسیاری از مردم بر این باورند که برای کاهش کلسترول خون، نیازی نیست خود را به دردسر بیاندازند و رژیم غذایی روزانه خود را تغییر دهند. آنها می گویند که ” من می توانم کلسترول خود را تنها با مصرف دارو کاهش دهم”!

بهترین رژیم غذایی برای کاهش کلسترول

بله، مطمئنا داروهایی نظیر استاتین، می تواند کمک چشمگیری در کاهش کلسترول بد بدن داشته باشد، اما لازم است بدانید که داشتن یک تغذیه سالم در کنار این داروها، کاهش کلسترول بد را دو چندان می کند.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


طبق تحقیقاتی که بر روی افرادی که دچار کلسترول بالا هستند انجام شده است، مشخص شده است که کلسترول آنها از طریق مصرف استاتین ها، ۲۰ درصد کاهش یافته است، این در حالی است که زمانی که همین افراد تغذیه سالم و ورزش را جایگزین برنامه روزانه زندگی خود کرده اند، میزان کلسترول بد در بدن آن ها با کاهش ۱۹ درصدی دیگری همراه بوده است.

بنا به گفته متخصص تغذیه، یک شیوه زندگی سالم دقیقا به اندازه مصرف دارو در افراد مبتلا به کلسترول بالا، مهم است. یک شیوه زندگی سالم و تغذیه سالم، نه تنها سبب کنترل کلسترول شده بلکه به درمان قند خون بالا، درمان فشار خون کمک کرده و در پیشگیری از آسیب رسیدن به شریان ها، نقش مهمی دارد.

کاهش وزن

یکی از مهم ترین قدم ها برای کاهش کلسترول، کاهش وزن می باشد. کاهش وزن به شما کمک می کند تا وزن اضافه خود را از بین برده و قدم مهمی در پیشرفت سلامت بدنی خود داشته باشید. کاهش وزن به خودی خود به طور چشمگیری میزان کلسترول بد در بدن را کاهش می دهد.

مصرف مواد غذایی که کلسترول خون را کاهش میدهند را به حداکثر برسانید!

غذاهایی که باعث کاهش کلسترول خون می شوند، غذاهایی هستند که به طور طبیعی غنی از فیبر باشند. به خصوص فیبر محلول.

برخی از مواد غذایی که سرشار از فیبر محلول هستند:

لوبیا غنی از فیبر است و یکی از اجزای مهم در رژیم غذایی کاهش کلسترول محسوب می شود. حبوبات در این برنامه غذایی نقش مهمی دارند. حبوباتی همچون عدس، نخود، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی و غیره.

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.