«اطلاعیه مهم»

یکی از اصول اساسی کاهش وزن ، سوزاندن بیشتر از انرژی مصرفی است. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما باید از خوردن غذا خودداری کنید. با این حال ، ممکن است تغییری در وزن شما ایجاد نشود در حالی که تلاش خود را می کنید. شما ممکن است یکی از اشتباهاتی را انجام دهید که مانع کاهش وزن افراد می شود.

آیا با کاهش وزن مشکل دارید و نمی توانید وزن کم کنید ؟ اگر این مورد باشد آیا تا به حال فکر کرده اید ، چه اشتباهی می تواند مانع کاهش وزن شود ؟

دلایل مختلفی برای  تصمیم گیری برای کاهش وزن وجود دارد. اما رایج ترین این است که می خواهید سالم تر باشید و با بدن احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

اگر قبلاً تصمیم به کاهش وزن گرفتید ، زمان آن رسیده که هدف خود را تعیین کنید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام دهید بدون اینکه به سلامتی شما آسیبی برسد.

خطاهایی که مانع کاهش وزن می شود

 

چه اشتباهاتی می تواند مانع کاهش وزن شود؟ در ادامه بخوانید تا پاسخ این سؤال را دریابید. با تغییر جزئی در کارهای روزمره ، می توانید کنترل بدن را بدست آورید.

اشتباهات معمول هنگام رژیم گرفتن:

  1. محدود کردن برخی از غذاها از کاهش وزن شما جلوگیری می کند:

معمولاً وقتی افراد تصمیم به کاهش وزن می گیرند ، اولین کاری که انجام می دهند ، ترک غذا خوردن است. آنها یا خوردن غذا را به طور کلی متوقف می کنند ، یا  گروه های خاصی از مواد غذایی را از برنامه های غذایی خود حذف می کنند.

با این حال ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که تنها راه کاهش وزن ، داشتن رژیم غذایی است که به میزان کافی از همه گروه های غذایی داشته باشد.

  نباید تغذیه خود را محدود کنید. در مقابل ، غذاهای سالم را در برنامه خود بگنجانید.

همچنین ، حتماً عادات و سبک آشپزی خود را تغییر دهید. به عنوان مثال ،  غذاهایی که حاوی روغن ، شکر و نمک هستند بیشتر اضافه نکنید. اگر می خواهید وزن کم کنید یا زندگی سالم تری داشته باشید ، حذف غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده از رژیم غذایی بسیار مهم است. بیشتر این غذاها حاوی فروکتوز ، سدیم و چربی های ترانس هستند (می توانید آنها را از بسته های زیبا و رنگارنگ  تشخیص دهید). آنچه ما می گوییم به غذاهای میان وعده بسته بندی شده نیز مربوط است.

به جای غذاهای ناسالم مانند ، چیپس ، نوشابه های گازدار ، و نوشیدنی های انرژی زا به عنوان میان وعده  میوه ، غلات و سبزیجات بیشتری را میل کنید.

خطاهایی که مانع کاهش وزن می شود

  1. عدم مشورت با متخصص مانع از کاهش وزن شما می شود:

اشتباه دیگری که ممکن است شما مرتکب شوید مشورت نکردن با یک متخصص و نظرخواهی از او است. اگر این کار را انجام دهید ، در مورد متابولیسم و ​​نیازهای خاص احتمالی آن در تاریکی خواهید ماند.

مراجعه به یک متخصص قابل اعتماد می تواند برای شما مفید باشد. زیرا می تواند به شما در تهیه برنامه عملی بر اساس وزن فعلی و شرایط روانی شما کمک کند.

شما را راهنمایی می کند تا به تدریج به اهداف واقعی و وزن ایده آل خود برسید. آنچه اهمیت دارد اهداف جذاب نیستند که در مجلات نوشته و ترسیم می شوند بلکه اهداف مورد نظر شما هستند.

به طور خلاصه ، مراجعه به متخصص ممکن است یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی باشد که می توانید انجام دهید.

خطاهایی که مانع کاهش وزن می شود

  1. مصرف زیاد الکل مانع کاهش وزن شما می شود:

چند بار تصمیم به کاهش وزن گرفته و پس از آن موفق به تغییر عادات بد خود نشده اید؟ می توانید به موقع به کلاس ورزش خود بروید و تمام تلاش خود را برای رعایت رژیم غذایی انجام دهید. با این حال ، شما باید ضمن داشتن فعالیت های سرگرم کننده ، رژیم خود را ادامه دهید.

مطالعات مختلف نشان می دهد که نوشیدنی های الکلی می توانند از کاهش وزن شما جلوگیری کنند. اول از همه ، یادآور می شویم که نوشیدنی های الکلی کالری کاملاً “خالی” هستند و هیچ ماده مغذی را به بدن شما اضافه نمی کنند. به عنوان شکر که به روغن تبدیل می شوند ، جمع می شوند.

از این بدتر ، مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی نیز بر عملکرد تأثیر می گذارد. در نتیجه ، آنها می توانند منجر به اختلالات در مغز و سیستم عصبی و اختلال در بافت ماهیچه شوند.

خطاهایی که مانع کاهش وزن می شود

  1. ورزش نکردن مانع کاهش وزن می شود:

تحقیقات پزشکی تأکید می کند که ورزش برای کاهش وزن باید انجام شود. دلیل این امر ساده است: بدن ما باید کالری بیشتری را نسبت به دریافت آن بسوزاند.

برای دستیابی به این هدف ، به یاد داشته باشید که فعالیت ، سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند و به ما اجازه می دهد تا از چربی اضافی خلاص شویم. علاوه بر این ، فعالیت های بسیاری وجود دارد که می توانید انجام دهید. نکته مهم این است که فعالیتی را که با اشتیاق انجام می دهید پیدا کنید.

خطاهایی که مانع کاهش وزن می شود

Source: www.sagligabiradim.com

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.