«اطلاعیه مهم»

رژیم غذایی قلیایی چیست؟

یکی از رژیم های غذایی که در چندین سال اخیر مورد بحث و مطالعات زیادی قرار گرفته، رژیم قلیایی یا رژیم آلکالین بوده است. اما سوالی که در این بین پیش می آید، این است که آیا واقعا رژیم غذایی قلیایی موثر است؟ آیا شواهدی وجود دارد تا صحت و سلامت این رژیم غذایی را تضمین کند؟ ما در این مطلب می خواهیم این رژیم غذایی را تحت نظر خانم دکتر کابلی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، بررسی کنیم و بدانیم که آیا رژیم قلیایی ایمن، موثر و علمی است یا خیر!

رژیم غذایی قلیایی چیست؟

رژیم قلیایی چیست؟

رژیم قلیایی یک رژیم غذایی مبتنی بر تئوری است که ادعا می کند شما با این رژیم می توانید PH بدن خود را از طریق مصرف برخی از مواد غذایی، تغییر دهید.

طرفداران این رژیم غذایی ادعا می کنند زمانی که PH بدن به علت مصرف غذاهای مدرن مانند فست فود و غذاهای سرخ کردنی، اسیدی شده باشد، سلامت بدن را تهدید کرده و می تواند منجر به بروز بیماری هایی مانند آرتریت، پوکی استخوان، اختلالات کبدی و کلیوی و حتی سرطان شود.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


به گفته این افراد، مواد غذایی مانند گوشت، غلات، شکر تصفیه شده، محصولات لبنی، کافئین، الکل و غذاهای فرآوری شده سبب اسیدی شدن PH بدن می شود. این در حالی است که قسمت عمده ای از لیست مواد غذایی قلیایی را، میوه و سبزیجات تشکیل می دهد.

در پی تحقیقات مرکز سرطان بریتانیا، مشخص شده است که مدرک لازم برای اثبات اینکه رژیم غذایی یک فرد می تواند بر روی PH بدن وی تاثیر بگذارد و یا اینکه رژیم های غذایی اسیدی، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند، وجود ندارد.

به گفته محققین رژیم غذایی قلیایی فاقد مدرک علمی بوده و مصرف تمام مواد غذایی سالم مانند محصولات لبنی کم چرب، گوشت بدون چربی و … برای بدن نیاز است. همچنین لازم به ذکر است که توصیه هایی که در رژیم غذایی قلیایی برای مصرف میوه و سبزیجات و کاهش مصرف قند و الکل شده است، در راستای توصیه تغذیه سالم فعلی می باشد.

در راستای این مطلب از متخصص تغذیه، این سوال را پرسیدیم:

آیا رژیم غذایی قلیایی عمل می کند؟

فرضیه اینکه فرد با پیروی از رژیم غذایی قلیایی می تواند PH خون ترجیحی خود را ترویج دهد تا بتواند به حفظ وزن سالم و سلامت بدن کمک کند، کاملا اشتباه است. زیرا بدن انسان به طور کلی برای حفظ PH خون در یک سطح ثابت قلیایی بین ۷٫۳۵ و ۷٫۴۵، طراحی شده است.  ( ادامه دارد )

رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم آنلاین کلیک کنید

 

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

تغذیه سالم

 

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.