«اطلاعیه مهم»

رژیم غذایی لاغری

یک رژیم غذایی لاغری ارائه شده سالم و اصولی، به شما توسط  متخصص تغذیه، باید بر پایه علم باشد. متخصص تغذیه با علم تغذیه خود میزان کالری مصرفی روزانه بدن شما را تعیین و مواد غذایی مناسب وعده های غذایی شما را در رژیم لاغری قرار می دهد.

یک رژیم لاغری اصولی، باید مواد مغزی لازم بدن شما را جهت حفظ انرژی مورد نیاز و دستیابی به رشد فیزیکی مناسب، تامین کند. دانستن حقایق در رابطه با یک رژیم غذایی و رژیم لاغری اصولی، و چگونگی و میزان مصرف مواد غذایی، می تواند شانس ما را برای داشتن یک زندگیه سالم ، به حداکثر برساند.

رژیم غذایی لاغری

حقایق رژیم غذایی لاغری اصولی

یک رژیم لاغری اصولی شامل خوردن مواد غذایی سالم که حاوی غذاهای مختلفی مانند لبنیات، گوشت، حبوبات، سبزیجات، میوه ها و دانه ها و نان است، می باشد.

  • محصولات لبنی عبارتند از پنیر، شیر و ماست.
  •  گروه غذایی گوشت عبارتند از گوشت گاو، مرغ و ماهی
  • گروه سبزیجات عبارتند از هویج، کلم بروکلی، لوبیا سبز، اسفناج، گوجه فرنگی و سیب زمینی
  • میوه ها شامل موارد دلخواه مانند موز، سیب، آلو و انگور
  • لازم است در یک رژیم لاغری اصولی علاوه بر نان، گروه دانه همچون برنج، غلات و ماکارونی نیز وجود داشته باشد.

میزان مصرف مواد غذایی

در یک رژیم لاغری، مهم ترین مورد، میزان مصرفی مواد است که نقش اساسی در رسیدن به اندام ایده آل و یک رژیم غذایی سالم و روزانه را دارد. اگر حتی این مواد غذایی سالم را بیشتر از مقدار لازم مصرف کنید، بدن شما، انرژی مازاد بر مصرف خود را به چربی تبدیل می کند، و در نهایت این عمل سبب افزایش غیر ضروری وزن بدنتان می شود.

میزان مصرفی مواد غذایی شما، بسته به سن و وضعیت سلامتی شما می تواند متفاوت باشد.

رژیم غذایی لاغری

هشدار

لازم است بدانید که بر خلاف باور بسیاری از افراد که می پندارند به هنگام رژیم لاغری به هیچ عنوان نباید بدنشان، نمک و چربی دریافت کند، بدن روزانه به مقدار ثابتی از چربی و نمک برای سالم ماندن نیاز دارد. اما مصرف بیش از اندازه از آن ها می تواند سبب بروز مشکلات دراز مدت در انسان شود.

میزان مصرف روزانه چربی برای فرد در یک شرایط نرمال، در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مصرف روزانه کالری وی می باشد. البته هدف عمده از این میزان چربی، مربوط به چربی های غیر اشباع سالم مانند چربی آجیل ها و ماهی است.

دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، دریافت رژیم لاغری، به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه :

رژیم لاغری

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.