«اطلاعیه مهم»

رژیم غذایی مناسب برای بیماران سرطانی

در این مقاله می خواهیم به هرآنچه که باید در رابطه با رژیم غذایی افراد مبتلا به سرطان اهمیت دهیم، بپردازیم و توضیح دهیم چرا بیماران سرطانی باید از یک رژیم غذایی مناسب که توسط متخصص تغذیه بیماران سرطانی، تنظیم شده است پیروی کنند.

رژیم غذایی مناسب برای بیماران سرطانی

رژیم غذایی متعادل برای افراد مبتلا به سرطان

بیماران مبتلا به سرطان باید رژیمی متعادل که حاوی تمام مواد معدنی است، داشته باشند. مواد معدنی به بیماران سرطانی کمک می کند، تا در طول درمان قوی و پر انرژی باشند.

البته پیروی از یک رژیم غذایی همیشه کار آسانی نیست، زیرا داروهای سرطانی می تواند موجب حالت تهوع شود، در حالی که درمان با اشعه می تواند سبب ایجاد زخم دهان شود و حس چشایی را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به از دست دادن اشتها شود.

کارشناسان مرکز سرطانی، به بیماران توصیه می کنند تا غذاهای مناسبی قبل، حین درمان و بعد از درمان مصرف کنند. یک رژیم غذایی مغذی می تواند به بیماران کمک کند تا وزن بدن و سطح استقامت بدن خود را حفظ کنند، عوارض جانبی درمان را کم کنند و سریعتر بهبود یابند.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


بیماران سرطانی باید از محدودیت های سخت غذایی اجتناب کنند!

از آنجا که درمان سرطان اغلب موجب عوارض جانبی نظیر حالت تهوع و تغییرات چشایی می شود و منجر به از دست دادن اشتها می شود، مهم است که بیماران خود را مجبور به اعمال محدودیت های غذایی سخت نکنند.

به گفته خانم دکتر کابلی، متخصص تغذیه بیماران سرطانی، بهتر است افراد مبتلا به سرطان، از مصرف بیش از حد نمک، شکر و روغن خودداری کنند.

یک رژیم غذایی خوب برای یک بیمار مبتلا به سرطان، شامل ترکیبی از سبزیجات و گوشت بوده و بیمار را از خوردن غذاهای شیرین و چرب دور می کند. روش های پخت و پز ترجیحی عبارتند از بخارپز کردن، آب پز کردن و کباب کردن به جای سرخ کردن.

رژیم غذایی بیماران سرطانی باید تمام مواد مورد نیاز بدن مانند پروتئین ( برای ساخت بافت، پیشگیری از عفونت، التیام زخم ها و حفظ سیستم ایمنی بدن ) کربوهیدرات ها و چربی ها ( منابع انرژی )، ویتامین ها و مواد معدنی ( برای رشد مناسب و عملکرد بدن ) و مهمتر از همه مقدار زیادی آب و مایعات برای پیشگیری از کم آبی بدن، فراهم کند.

  • ( به زودی این مطلب تکمیل خواهد شد، با ما همراه باشید. )

رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم آنلاین کلیک کنید

 

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

تغذیه سالم

رژیم غذایی ورزشکاران

رژیم شیردهی

رژیم بارداری

رژیم غذایی بیماران سرطانی

 

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.