«اطلاعیه مهم»

عوارض خوردن غذای ناسالم برای کودکان

سه سال اول زندگی کودک، مهم ترین سال های زندگی او محسوب می شود. این سه سال دوره ی یادگیری کودک بوده و او هر چیز کوچکی که اطرافش ببیند را به خاطر می سپارد. این سال ها، زمانی است که کودک شما به سرعت در حال رشد است. اما مهم ترین امر در این بین رشد مغزی کودک بوده که در سه سال اول زندگی او، انجام می شود. بنابراین او نیاز به مواد مغذی مناسب برای رشد کامل خود دارد. اما خوردن تنقلات، فست فود و مواد غذایی با ارزش غذایی پایین، نه تنها به توقف کامل رشد کودک شما کمک می کند بلکه آسیب های دیگری نیز به او می رساند.

عوارض خوردن غذای ناسالم برای کودکان

در این مطلب، دلایلی وجود دارد که ثابت کرده است غذای ناسالم به کودک نوپا شما آسیب می رساند. علاوه بر این هنگامی که کودک به تنقلات و مواد غذایی ناسالم عادت کند دیگر نمی توان میل و اشتیاق او را به این دسته از مواد غذایی متوقف کرد. چربی ها، قند و نمک همچون آهنرباهای قوی هستند که ولع مصرف این غذاها را بیشتر می کنند.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


فست فود و تنقلات، فرزند شما را از یک وعده غذایی سالم محروم می کند!

در چنین سن و سالی که کودک نوپا، تازه وارد عادات غذایی جدید شده است و آماده پذیرش تمام سلیقه ها و بافت های غذایی جدید است، خوردن غذاهای ناسالم می تواند برای او، اعتیاد آور باشد. توصیه می شود قبل از شروع به آموزش کودکان برای داشتن تغذیه سالم، با متخصص تغذیه مشورت نمایید.

فست فود و تنقلات می تواند رشد مغز را متوقف کند!

اخیرا مطالعات علمی نشان داده است که کودکان نوپایی که عادت به خوردن تنقلات و غذاهای ناسالم، قبل از ۳ سالگی خود دارند، تا ۵ سال بعد نسبت به سایر کودکان، ضریب هوشی کمتری خواهند داشت. و اگر این امر برای شما کافی نیست، بدترین بخش این است که حتی اگر بعد از سه سالگی رژیم غذایی کودک خود را بهبود بخشید، خیلی دیر خواهد بود و این بیماری ها برای یک عمر ادامه می یابد. غذاهای ناسالم می تواند سطح غلظت خون فرزند شما را تحت تاثیر قرار دهد و عملکرد فرزند شما را در مدرسه کمتر از میزان رضایت شما باشد.

غذای ناسالم، فرزند شما را پرخاشگر می کند!

خوردن غذای ناسالم نه تنها خطر جدی برای سلامتی کودک شما محسوب می شود، بلکه آنها را در معرض خطر مشکلات رفتاری مانند پرخاشگری و تحریک پذیری قرار می دهد. و همچنین می تواند سبب مستعد کردن رفتارهای خشونت آمیز آنها شود.

  • ( به زودی این مطلب تکمیل خواهد شد، با ما همراه باشید. )

رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم آنلاین کلیک کنید

 

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

تغذیه سالم

رژیم غذایی ورزشکاران

رژیم شیردهی

رژیم بارداری

رژیم کم کربوهیدرات

رژیم غذایی بیماران سرطانی

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.