«اطلاعیه مهم»

فواید  شگفت انگیز سیر

اولین چیزی که از سیر به ذهن می آید بویی است که در دهان ایجاد می کند. اما مزایای سیر که یک آنتی بیوتیک قوی است، با شمارش تمام نمی شود. علاوه بر مبارزه با بیماری ها، استفاده های مختلفی از سیر وجود دارد. مانند فواید بلع سیر، روغن سیر و شامپو سیر نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

مزایای بلع سیر به علت بویی که در دهان ایجاد می کند شناخته شده است. اگر چه این یک منبع شفا است، احتمال ایجاد برخی بیماری ها نیز وجود دارد.

 

فواید شگفت انگیز سیر

 

 منشاء و اجزای سازنده سیر

سیر که بخشی از خانواده Alliaceae  و  یک گونه از جنس آلیوم است ، از زمان های قدیم در درمان طب عامیانه استفاده شده است. مهم ترین ترکیبات شیمیایی موجود در سیر عبارتند از گوگرد (آلیسین،آلوژن و دیالیل یسولفید) و ترکیبات آن. خواص ضد باکتری، ضد قارچی، ضد انگلی و ضد عفونی کننده آلیسین ثابت شده است.

در برگ، ساقه و پیاز آن زیر خاک یک روغن معطر وجود دارد. سیر گیاه سالانه است. سیر که از خانواده پیاز، پیاز وحشی، زنبق و تره فرنگی است  در طبیعت در محیط وحشی رشد نمی کند. اعتقاد بر این است که در طول تاریخ، یک گیاه کشت شده، احتمالا از گونه های Allium longicuspis که در طبیعت در جنوب غربی آسیا رشد می کنند است.

سیر شامل ۸۴٫۰۹٪ آب، ۱۳٫۳۸٪ مواد آلی، ۱٫۵۳٪ مواد معدنی است. همچنین شامل ۳۳ نوع ترکیبات گوگرد، ۱۷ نوع اسید آمینه (که به طور مستقیم توسط بدن سنتز نمی شوند، تمام اسید های آمینه که باید با غذا مصرف شوند)، ژرمانیم، روی، ویتامین A، B1 و C است.

 

فواید سیر

سیر یک آنتی بیوتیک قوی است به همین دلیل برای بسیاری از بیماری ها مفید است. علاوه بر این، سهم آن در زیبایی پوست نمی تواند انکار شود. و مزایا و استفاده از سیر تنها در مورد سلامتی نیست. سهم غذاهای سیردار در زندگی جنسی بعد از تحقیق ثابت شده است. در دندان درد، پاک کردن صورت و گوش درد مصرف آن همراه با شیر باعث از بین رفتن بوی دهان می شود.

بر خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتری سیر خام و یا روغن آن بر روی میکروارگانیسم ها تأکید شده است. علاوه بر این، عملکرد آنتی سپتیک، آنفلوانزا، سرماخوردگی،  گرفتگی صدا، اختلالات آسم، لوزه ها، روماتیسم و عفونت های مشترک، سرفه و برونشیت مفید بودن آن ثابت شده است.

به علت اثر معرق، به کاهش تب کمک می کند. برخی یافته های علمی نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از اثر حفاظتی سلول حمایت می کند. مبارزه علیه ویروس HIV و مننژیت ثابت شده است. علاوه بر این بر تقویت سیستم قلب و عروق، این نیز بر میزان کلسترول و میزان تری گلیسیرید تاثیر می گذارد. با اثر جلوگیری از لخته شدن پلاکت ها در عروق، در برابر اختلالات ناشی از انسداد عروقی نقش مهمی ایفا می کند. سیر همچنین فشار خون و قند خون را متعادل می کند. مصرف سیر برای کاهش خون توصیه می شود.

 

مراقبت از سلامت قلب و عروق

مطالعات در مورد فواید سیر بر سلامت قلب و عروق معمولا در فرم پودر، روغن یا عصاره استفاده می شود. در این مطالعات مشاهده شده است که سیر تری گلیسیرید و کلسترول را تا ۸٪ -۷٪ کاهش می دهد. بنابراین می توان گفت که سیر در محافظت از عروق از استرس التهابی و اکسیداتیو بسیار موثر است.

استرس اکسیداتیو موقعیتی است که در آن تعداد آنتی اکسیدان ها در بدن کمتر از تعداد رادیکال های آزاد است که باعث ایجاد یا کمک به بیماری های مختلف می شوند. هنگامی که افزایش می یابد، ممکن است انباشت پلاک در دیواره های عروق رخ دهد یا حجم پلاک های موجود ممکن است بزرگ شود. گوگرد موجود در سیر باعث کاهش استرس اکسیداتیو و محافظت از  عروق در برابر اثرات مخرب رادیکال های آزاد می شود.

یکی دیگر از دلایل اینکه سیر برای قلب و عروق مهم است این است که حاوی آلوژن است که مانع از لخته شدن می شود. آلوژن از حالت چسبندگی بعضی از سلولها (پلاکتها) در خون جلوگیری می کند و  خطر تجمع درون رگ را کاهش می دهد. علاوه بر این، مقدار زیادی از ویتامین B6 موجود در سیر سطح هموسیستئین را که به عروق آسیب می زند کاهش می دهد.

 

فشار خون را در تعادل نگه می دارد

“آلین” که باعث ایجاد بوی سیر می شود، هورمون پپتید “آنژیوتانسین ۲” را که منجر به تنگ شدن عروق خونی و افزایش فشار خون می شود، را مهار می کند. همچنین با ویژگی رقیق کنندگی خون باعث تسهیل در گردش خون و حفظ فشار خون در حالت نرمال می شود.

 در مصرف سیر برای کاهش یا جلوگیری از فشار خون ۲ نکته اصلی وجود دارد، اول اگر خونریزی داشته باشید (مثل دوره قاعدگی) و یا (مثل جراحی) نباید سیر مصرف کنید. دوم، اگر فشار خون پایین باشد، مصرف سیر ممکن است آن را پایین تر بیاورد، و شما را دچار ضعف و  حتی بیهوش کند. اگر برای فشار خون داروهای منظم مصرف می کنید، قبل از استفاده از مکمل سیر، با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

 

source: mynet.comn

 

 


شما همران گرامی می توانید جهت تعیین وقت قبلی،دریافت مشاوره لاغری موضعی با دستگاه و مشاوره تغذیه با شماره تماس ما، ۰۲۱۴۴۲۴۶۹۲۰ تماس بگیرید.

آدرس کلینیک تغذیه دکتر کابلی: تهران. ستارخان. فلکه اول صادقیه. خیابان گلناز دهم شمالی. پلاک ۱۱، طبقه ۳، واحد

۷


رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم لاغری کلیک کنید

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.