«اطلاعیه مهم»

لاغری موضعی

تاکنون بسیاری از افراد ده ها روش برای کاهش وزن را امتحان کرده اند. رژیم های شوک ، ورزش های شدید ، مکمل های گیاهی و از همه مهم تر گرسنگی. در دوران اخیر لاغری موضعی ، تکنیک محبوب لاغری ، مورد توجه بسیاری از افراد مشهور قرار گرفته است. شما می توانید با تمرینات و رژیم های غذایی و وزن دادن به باسن ، شکم ، بازوها ، پاها و شکم بدن رؤیایی خود را داشته باشید.

هیکلی متناسب دارید ولی در ناحیه شکم دچار چاقی موضعی هستید ، یا نیاز به کوچک کردن باسن دارید و یا می خواهید هرچه سریعتر به لاغری شکم دست یابید؟ با کمربند لاغری و ژل های موضعی به نتیجه ای نرسیده اید؟ خواهان لاغری سریع هستید و از روش های جدید اطلاعی ندارید؟ نگران نباشید. این مقاله سعی دارد که جدیدتری روش های لاغری که برای لاغری موضعی شکم و دیگر جاهای بدن به کار می رود را برایتان تشریح کرده و به شما معرفی نماید. با وجود اینکه رژیم غذایی مناسب و ورزش برای حفظ تناسب اندام بسیار اهمیت دارند، بسیاری از زنان از نتیجه زحمات خود راضی نیستند. با جراحی پلاستیک لاغری موضعی می توانید نتایجی را بدست آورید که اغلب با کاهش وزن به تنهایی میسر نیست. روش های لاغری موضعی به شما کمک می کند تا فرم بدن خود را بهبود ببخشید و بدنی متناسب داشته باشید این روش ها را می توان برای لاغری موضعی غبغب و شکم  و درمان و رفع سلولیت هم بکار برد.

 

 

لاغری موضعی

لاغری موضعی چیست؟

بدن هر فرد متفاوت است. تغذیه و سبک زندگی این نوع بدن را تشکیل می دهد. اگر فردی هستید که غذاهای پرچرب مصرف می کنید داشتن شکمی بزرگ تعجب آور نیست. غذاهای مختلف، چربی را در قسمت های خاصی از بدن ایجاد می کنند. لاغری موضعی ، درمانی برای خلاص شدن فرد از چربی های موضعی است. لاغری موضعی با سوزاندن یا از بین بردن چربی ها در نواحی مورد نظر بدن قابل استفاده است. برای این کار ، برنامه رژیم غذایی لاغری موضعی قابل استفاده است. در صورت عدم تناسب جدی ، چربی با مداخله جراحی از بین می رود.

روش های لاغری موضعی چیست؟

روش های لاغری موضعی با ورزش ، رژیم غذایی و با استفاده از دستگاه های لاغری قابل اجرا هستند. لاغری موضعی با دستگاه کرایو لیپولیز انجام می شود. با استفاده از این وسیله که شناخته شده است ، ماساژ در قسمت انتخاب شده انجام می شود. گردش خون در منطقه برای مدتی کاهش می یابد و بافت های چربی را خنک می کند. با استفاده از این روش برای بافت های چربی ، بسیاری از افراد از ناحیه پا و شکم لاغر شده اند.

راه دیگر برای کاهش وزن با دستگاه های لاغری استفاده از دستگاهی به نام Power-Plate است. این دستگاه توسط دانشمندان روسی راه اندازی شده است که با لرزش سبب لاغری می شود. با برنامه تهیه شده با توجه به سن و چربی فرد ، بعد از مدتی لاغری موضعی ممکن می شود. هنگامی که از این دستگاه استفاده می کنید ، عضلات بدن به گونه ای کار می کنند که گویی در طی چند دقیقه ورزش شدید انجام می دهید.

برای کسانی که لاغری موضعی می خواهند از رژیم غذایی استفاده می شود. این لیست رژیم غذایی به غذاهایی که باعث تسریع در چربی سوزی می شوند ، متمرکز خواهد شد. رعایت منظم رژیم و حرکات موضعی یک قانون مهم برای حمایت از رژیم است.

برای کسانی که لاغری موضعی می خواهند ، موثرترین نتیجه انجام ورزش خواهد بود. ورزش هم از سلامت بدن محافظت می کند و هم در مدت زمان کوتاهی نتایج خوبی می دهد. به عنوان مثال لاغری موضعی به شما امکان می دهد که با حرکات چربی سوزی شکم، شکمی تخت و با حرکات پا، پاهای نازک تر داشته باشید. قانونی که در این مرحله باید مورد توجه قرار گیرد ، داشتن اراده و نظم خواهد بود.

حرکات لاغری موضعی:

 • لیست تمرین های لاغری موضعی را با حرکت پل شروع می کنیم. در موقعیت تصویر قرار بگیرید و دستان خود را روی زمین ثابت کنید. سعی کنید بدن خود را با گرفتن قدرت از پاها و دست ها بلند کنید. وقتی به بالا رسیدید ، عضلات باسن را سفت کرده و آزاد کنید. این حرکت را در ۳ ست تکرار کنید. وقتی مرتباً حرکت پل را انجام دهید ، علاوه بر باسن سبب لاغری پاها نیز می شوید.
 • ورزش لاغری موضعی را با حرکت اسکوات ادامه می دهیم. با این حرکت کسانی که باسن بزرگ دارند، قسمت باسن را سفت می کنند. اگر این حرکت را مرتب انجام دهید بعد از مدتی می توانید باسنی خوش فرم و کوچک داشته باشید. کاری که باید انجام دهید این است که پاها را هم عرض شانه باز کنید و پاها را روی زمین ثابت کنید. بدون بلند کردن پاها از زمین، صاف ایستاده و نیمه بنشینید. هر ست را ۱۰ بار تکرار کنید. این حرکت برای کاهش وزن باسن و شکم بسیار آسان است.
 • حرکت شنا سوئدی می تواند سخت ترین حرکت برای لاغری موضعی باشد. همان اندازه که سخت است سوزاندن کالری آن نیز بالا است. با حرکت شنا سوئدی تمام عضلات بدن فعال می شوند. این ورزش که مخصوصا برای افتادگی بازو موثر است یکی از آسان ترین حرکات برای انجام در خانه است. هنگام انجام این حرکت پاها را نباید خم کرد. باید قدرت خود را از بازوها و شانه ها بگیرید.
 • بارفیکس برای افرادی که در قسمت بازو چربی زیادی دارند ایده آل خواهد بود. در این تمرین با بلند کردن وزن بدن ، بازوها ، کمر و شانه ها به طور همزمان کار می کنند. این باعث می شود بازوها ضعیف تر به نظر برسند.
 • اگر می خواهید پاهای لاغرتری داشته باشید، می توانید این تمرین را در پله ها انجام داده و سبب لاغری در قسمت پاها شوید. پله ها را به روشی سریع در یک زمان مشخص بالا و پایین بروید. با این حرکت ، ماهیچه های پا کار می کنند و ناحیه باسن با گذشت زمان شکل می گیرد و لاغر می شود.

لیست رژیم غذایی لاغری موضعی:

اگر ۵ روز لیست رژیم غذایی ما را دنبال کنید ، قدمی برای لاغری چربی قسمت مورد نظر برمی دارید. لیست رژیم های غذایی که باعث تسریع در متابولیسم و از بین بردن چربی در باسن می شوند:

روز اول:

صبحانه: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: ۱ سیب سبز

نهار: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: یک مشت کشمش

شام: ۱ تکه سینه (کبابی) یا بال مرغ ، سالاد سبز با مقدار زیادی لیمو و ۱ میوه فصلی.

روز دوم:

صبحانه: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: ۱ سیب سبز

نهار: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: یک مشت کشمش

شام: املت با ۲ عدد تخم مرغ و سالاد گوجه فرنگی همراه با هویج

روز سوم:

صبحانه: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: ۱ سیب سبز

نهار: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: یک مشت کشمش

شام: نصف بسته اسپاگتی و ۱ میوه فصلی

روز چهارم:

صبحانه: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: ۱ سیب سبز

نهار: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: یک مشت کشمش

شام: ۱ تکه گوشت مرغ آب پز و سبزیجات آب پز.

روز پنجم:

صبحانه: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: ۱ سیب سبز

نهار: ۱ پرس موسلی موز

میان وعده: یک مشت کشمش

شام: تن ماهی با سالاد و یک تخم مرغ آب پز و ۱ میوه فصلی

کرایولیپولیز چیست؟

روش های لاغری موضعی در سال های اخیر گسترش زیادی یافته است و از روش های تهاجمی و سریع مثل لیپوماتیک تا روش های غیر تهاجمی از قبیل کویتیشن ، کرایولیپولیز و آر اف می باشد که هر کدام برای موارد خاص و شرایط جسمی و سلامتی فرد مورد استفاده می باشد. کرایولیپولیز دستگاهی است که برای زدودن سلول چربی از بدن استفاده می‌شود.با روش کرایولیپولیز، سلول‌های چربی بوسیله سرما از بین می‌روند و به همین دلیل بدون بازگشت است. مقاومت سلول های چربی در برابر سرما کمتر از سلول های بافت همبند و پوست می باشد بنابراین می توان بطور انتخابی درجه حرارتی انتخاب کرد که بتواند سلول های چربی را از بین برده و آسیبی به سایر سلول ها وارد نشود.این روش از سال ۲۰۰۹ بر روی انسان بصورت موفقیت آمیز آزمایش و به عنوان روش جایگزین بدون جراحی برای ازبین رفتن سلول چربی پیشنهاد می‌شود.کرایولیپولیز با سرمای زیر صفر و مکش بافت را تحت تاثیر قرار می دهد و قسمتی که قرار است سلول‌های چربی‌اش ازبین رود به داخل محفظه مکنده دستگاه کشیده شده وبه مدت ۴۵ دقیقه در این محفظه مکشی قرارمی گیرد. سلول های چربی در حرارت  کمتر از  ۱۰+  کریستالیزه می شوند ولی برای تسریع در فرایند سرد شدن بافت این حرارت به زیر صفر رسانده می شود. با این وجود برودت کمتر از ۶- می تواند به سلو ل های پوست آسیب رسانده و نکروز پوستی بدهد. حداقل زمان لازم برای کریستالیزه شدن سلول های چربی ۳۰ دقیقه می باشد ولی بر اساس ضخامت لایه چربی این زمان را تا یک ساعت نیز می توان افزایش داد.

حین درمان برای جلوگیری از مقاومت بافت چربی در برابر سرما  بافت  گرم شده و دوباره سرد می شود. مکانیسم مقاومت در برابر سرما شبیه خانه یخی اسکیمو ها می باشد که دیوار یخی مانع از نفوذ سرما به فضای داخل شده و درون خانه علارغم سرمای شدید بیرون گرم می باشد. کرایو لیپولیز وکیوم دار برای ازبین بردن سلولهای چربی بسیار موثر و همراه با عوارض حداقل است. برای جلوگیری از آسیب به اپیدرم از پدهای  ضدیخ  استفاده می شود که بین پروب دستگاه و پوست قرار می گیرد.  این پدها  با آب ، پلی اتیلن گلیکول، هیدروکسیل سلولز و اسانس  آغشته شده اند و از اپیدرم پوست در برابر سرما محافظت می کنند.

 

لاغری موضعی کرایولیپولیز

 

 تعداد جلسات کرایولیپولیز چند نوبت است؟

بر اساس ضخامت لایه چربی و اضافه وزن بیمار متفاوت می باشد. نگرش اولیه در مورد تعداد جلسات کرایو لیپولیز یک یا دو جلسه درمان بود ولی این یک تصور نادرست بود. پروتکل های درمانی جدید ۳ جلسه درمان برای هر ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن می باشد و بیشتر از این میزان اضافه وزن به ازاء هر ۱ تا۵ کیلو ۱ جلسه بر تعداد جلسات اضافه می شود.مثلا فردی که ۱۴ کیلوگرم اضافه وزن دارد تعداد کل جلسات ۴ نوبت می باشد. فاصله بین جلسات برای دستگاه های واکیوم دار یک ماه و برای هندپیس های مسطح وصفحه ای بین ۲ تا ۶ هفته می باشد. در هندپیس های واکیوم دار بدلیل مکش بافت بدرون دستگاه سطح تماس بافت با هندپیس افزایش یافته و سرما بطور موثری به بافت انتقال می یابد.

در واقع کرایولیپولیز یک فرآیند حذف سلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن است. سلولهای چربی سرمادیده دستخوش پدیده آپپتوزیس می گردند. در واقع آپپتوزیس مرگ برنامه ریزی شده سلول چربی است که ضخامت لایه چربی به طور موثری کاهش می یابد. سلولهای چربی مرده شکسته شده و حداکثرطی ۲ ماه تخلیه میگردد و باعث لاغری و کاهش سایزشده و پوست بدن نیز زمان کافی دارد تا خودش را جمع کند و کمتر دچار شلی و افتادگی شود. کرایولیپولیز روشی ایمن و بدون عارضه بوده و تحمل آن برای بیماران راحت می باشد. منطقه تحت درمان ممکن است قرمز شده و گاهی این قرمزی چندین دقیقه و یا حتی چندین ساعت طول می کشد. بعضی بیماران اندکی درد را در طول درمان تجربه کرده ولی این درد در زمان کوتاهی فروکش می کند. این روش جدیدترین و بی عارضه ترین درمان چاقی موضعی در ناحیه شکم، پهلو ها، پشت و زیر باسن می باشد.

 

دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

روش کویتیشن یکی از بهترین روش های غیر تهاجمی برای حذف چربی های تجمع یافته موضعی در مناطقی از قبیل پهلو، شکم، باسن، غبغب و بازوها می باشد. همچنین این روش برای حذف عیب سلولیت که در بانوان شیوع بیشتری دارد مناسب و موثر است.

مزایای روش کویتیشن :

 •     غیر تهاجمی بودن روش
 •     تحریک پوست برای کلاژن سازی و لیفت پوست
 •     روشی مناسب برای از بین بردن استرچ مارک
 •     بادی شیپینگ و فرم دهی مناسب بدن

به طور کلی پس از انجام یک جلسه کویتیشن بر روی یک موضع توصیه می شود بیمار مدت زمان ۲۰ دقیقه پیاده روی به صورت عادی و یا روی تردمیل داشته باشد به گونه ای که ضربان قلب فرد نسبت به حالت عادی بیشتر باشد .

کویتیشن یکی از روش های دارای تاییدیه FDA برای حذف سلولیت و چربی های موضعی بدن می باشد که به طور معمول کاهش سایز ۱ الی ۴ سانتیمتر در هر جلسه برای افراد پیش بینی می کند. مدت زمان موثر هر جلسه  نسبت به حجم چربی موضعی فرد معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه  می باشد و برای حصول بهترین نتیجه طول دوره درمان ۸ الی ۱۲ جلسه  توصیه می گردد و فاصله ی بین جلسات بین ۴ الی ۷ روز توصیه می گردد.

نکته: ذرات چربی که از بافت چربی آزاد می‌شوند، در بدن به گردش در آمده و می‌توانند وارد جریان خون شوند و سطح چربی‌های خون را بالا برند و اگر بعد از استفاده از این دستگاه‌ها آزمایش خون انجام دهید خواهید دید که پروفایل چربی خون شما شامل تری‌گلیسرید و کلسترول افزایش نشان می‌دهد.

 

لاغری موضعی کوتیشن آر اف

 

موارد منع مصرف کویتیشن :

 •     بانوان باردار یا تحت درمان با داروهای ناباروری
 •     بانوانی که در دوره شیردهی هستند
 •     در صورت ابتلا به هرگونه بیماری قلبی عروقی و وجود پیس‌میکری (ضربان ساز) در بدن یا هر وسیله الکترونیکی در داخل بدن.
 •     در صورت ابتلا به بیماری‌های پوستی مانند کهیر، اگزما، عفونت پوستی، پسوریازیس و…، و همچنین وجود بافت کلوئیدی (گوشت اضافه روی پوست)
 •     برای افراد دارای سطح کلسترول بالا (بالاتر از ۳۰۰)، تری گلیسرید بالا یا فشارخون بیشتر از حد نرمال
 •     در صورت ابتلا به بیماری‌های کبدی، کلیوی یا دیابت
 •     در صورت وجود ایمپلنت و پروتزهای فلزی یا آی یو دی و… در بدن بیمار
 •     ابتلا به کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و سندرم روده تحریک‌پذیر
 •     در صورت ابتلا به سرطان یا وجود تومور در بدن
 •     در صورت ابتلا به افسردگی یا تحت درمان بودن با داروهای روانی.
 •     در صورت ابتلا به تب بالا، سل، ایدز، هپاتیت، صرع، فتق شکمی، آسم، استئوپروز (پوکی استخوان)، فیبرومیالژی، سابقه لخته‌خون، مشکلات انعقادخون، آمبولی و ناهنجاری‌های فیزیکی.
 •     در صورت مصرف طولانی مدت آسپرین و مسکن‌ها و داروهای ضدالتهاب.
 •     در صورتی که زیر ۱۸ سال و بالای ۵۵ سال سن دارید.

 

نکات مهم در مورد کویتیشن :

حین انجام کار باید تمام وسایل فلزی و الکترونیکی (موبایل) را از بدن دور باشد، چرا که احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.

این روش، مثل سایر روش‌های لاغری موضعی، اساس درمان موفق بر پایه رژیم درست غذایی شامل رژیم کم‌ کالری و کم‌ چربی و ورزش است و بدون این‌ها احتمال عدم موفقیت یا برگشت سریع چاقی وجود دارد.

قبل از جلسه درمانی حداقل ۱ و نیم لیتر آب و بعد از این جلسه حداقل ۳ لیتر آب بنوشید؛ زیرا این روش آب بدن شما را کم کرده و عدم رعایت این توصیه شما را با کم‌ آبی مواجه می‌نماید.

 

لیپولیز لیزری (لیزر لیپولیز یا لیزر لیپواسکالپچر) چیست؟

به تخریب و ذوب کردن بافت چربی به کمک لیزر، لیپولیز لیزری یا لیزر لیپولیز گفته می شود که جدیدترین، مدرنترین و کم عارضه ترین روش درمان چاقی های موضعی (مثل بازو، شکم، پهلو، ران و…) است و تنها روشی است که باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن کمک هم می کند. به این تکنیک در زبان انگلیسی laser lipo lysis گفته می شود .

 

چه فرقی بین لیپولیز با لیپولیز لیزری (لیزر لیپو اسکالپچر) وجود دارد؟

لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) را می توان برای هر روشی که سبب تخریب بافت چربی می شود بکار برد بطور مثال روش مزوتراپی که در آن موادی داخل بافت چربی تزریق شود را هم می شود یک نوع لیپولیز شیمیایی تلقی کرد یا حتی لیپوساکشن اولتراسونیک را که در آن بوسیله امواج مافوق صوت (اولتراسوند) بافت چربی ذوب می شود را هم می توان لیپولیز اولتراسونیک نامید اما به طور معمول وقتی صحبت از لیپولیز می شود منظور لیپولیز لیزری است نه سایر روشها زیرا لیپوساکشن عادی یا اولتراسونیک یا مزوتراپی توانایی سفت تر کردن پوست و ممانعت از شلی پوست را ندارند و تنها از زمانی که لیزرها برای لیپولیز(لیزر لیپو اسکالپچر) بکار رفتند این امکان بوجود آمد که برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپوساکشن مکانیکی (عادی) نه تنها باعث تشدید افتادگی پوست نشویم بلکه با کمک لیزر به سفتی پوست هم کمک کنیم و این ویژگی موج شده که این عمل برای بعضی نقاط بدن مثلا لیپولیز شکم بسیار مناسب باشد.

درحال حاضربهترین و مدرنترین روش لیزر لیپولیز، لیزر لیپواسکالپچر یا پیکر تراشی به کمک لیزر است که بوسیله معتبرترین و مشهورترین دستگاه لیزر لیپولیز دنیا دستگاه اسمارت لیپو MPX (SMART LIPO MPX) قابل انجام است .

این دستگاه ساخت کارخانه معظم ساینوشور(CYNOSURE) آمریکا است . این دستگاه قویترین و اولین لیزر لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) با دو طول موج است که توسط سازمان دارویی آمریکا (FDA) مورد تائید قرار گرفت در عین حال این دستگاه تنها لیپولیز لیزری (لیزر لیپو اسکالپچر) است که برای جلوگیری از صدمه به بافت به وسیله دو سیستم به نامهای ترماگاید Thermaguideو اسمارت سنس Smartsense درجه حرارت بافت را مرتب اندازه گیری می کند و سرعت دست جراح را کنترل کرده و انرژی خروجی را متناسب با آن تنظیم می کند به همین علت است که اکثریت مطالعات معتبر در مورد لیزر لیپولیز (لیزر لیپو اسکالپچر) به وسیله اسمارت لیپو mpxانجام شده اند.(به سایت www.Cynosure.com مراجعه کنید )

نکته مهم این است که اسمارت لایپو MPX را از دستگاههایی با اسامی نسبتاً مشابه یعنی اسمارت لایپوی دکا که یک دستگاه ایتالیایی با قدرت ۱۸-۱۰وات وslim lipo mpx کره ای که لیزری با۱۸وات قدرت است متمایز کرد .

در عین حال برای اولین بار داشتن دو طول موج ۱۰۶۴نانومتر و ۱۳۲۰نانومتر باعث شده است که علاوه بر ذوب چربی ها بطور موثر بتوان از لیزر سطح زیری پوست برای کمک به سفت تر کردن آن استفاده کرد در مورد سایر دستگاهها همیشه جراح به علت ترس از سوزاندن پوست از نزدیک شدن به سطح خودداری می کند چون امکان اندازه گیری درجه حرارت محل وجود ندارد اما در اسمارت لیپو mpx اولاً طول موج ۱۳۲۰ نانومتر عمدتاً برای سفت تر کردن پوست بکار رفته است و ثانیاً وجود ترماگاید که بطور مرتب درجه حرارت محل را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم لیزر را قطع می کند باعث شده است که جراح به طور مطمئن و بدون ترس از سوختگی برخلاف سایر دستگاههای لیزر لیپولیز عمل خود را به راحتی و با کنترل و اطمینان انجام دهد .

در حال حاضر اسمارت لایپو mpx46 وات قویترین دستگاه لیزر لیپولیز کشور و یکی از دو دستگاه موجود در خاور میانه است که با نزدیکترین رقیب خود بیش از دوبرابر فاصله قدرتی دارد. متاسفانه قیمت بالای این دستگاه فوق پیشرفته امکان گسترش آن را محدود کرده است.

 

مزوتراپی

مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی می‌آید و یکی از عمل پزشکی زیبایی غیر جراحی است که طی آن داروهای هومیوپاتیک که معمولا توسط پزشکان طب جایگزین تجویز می‌گردد، وارد پوست می‌شود. این روش که تا حدودی تهاجمی است با تزریق زیر یا داخل جلدی مخلوطی از عصاره های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود.

مزوتراپی برای هر مشکلی قابل انجام نیست و به زبان ساده می‌توان گفت این روش نوعی متد انتقال دارو است و بایستی با پرسازی بافت افتراق داده شود.

مزوتراپی یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد.

 

در حال حاضر از این روش برای درمان موارد زیر استفاده می‌شود:

 

نمونه های کاربرد مزوتراپی در زیبایی:

* کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت

* رفع پف دور چشم و افتادگی پلک

*رفع تیرگ‍ی دور چشم

* درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت

* درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت

* درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت

* درمان ریزش مو و تقویت موها

* درمان استریا(ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)

* رفع غبغب زیر چانه و گردن

 

مزوتراپی و جوان‌سازی پوست صورت و گردن (مزولیفت): کشیدن پوست صورت بدون جراحی

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به ‌وجود ‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری مانند اعمال جراحی است. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است. برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) و بوتاکس استفاده می‌شود. درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده، سلول‌های قدیمی‌ به صورت لایه‌ای مرده با روش میکرودرم ابرژین برداشته می‌شوند.

برای درمان چروک‌های پیشانی و کنار چشم‌ها (مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) می‌توان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت چروک‌ها جلوگیری شود و بعد با مزوتراپی به کشیدگی پوست و رفع چین ‌و چروک‌ها کمک کرد.

برخی از دارو‌هایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند‌ از: انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها (به ‌طور مثال ویتامین C برای روشن شدن پوست)، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک.

 

لاغری موضعی مزوتراپی

 

مقایسه با لیفتینگ

 

جلوی پیری و کهولت سن را با هیچ روشی نمی‌توان گرفت، برای همین افرادی که لیفتینگ جراحی صورت انجام داده‌اند بعد از مدتی دوباره دچار افتادگی پوست می‌شوند و چون یک‌بار پوست صورت آن‌ها کشیده شده است، نمی‌توانند برای بار دوم از این روش استفاده کنند، در حالی‌ که در مزوتراپی چنین محدودیتی وجود ندارد. در ضمن در لیفتینگ جای بخیه‌ها به زیبایی فرد لطمه می‌زند.

مزوتراپیست‌ها می‌گویند معمولاً در جوان‌سازی ‌پوست اولین نشانه یعنی نرم و روشن شدن پوست بعد از اولین تزریق مشاهده می‌شود. (مشاهده تغییرات از جلسه سوم)

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب‌ را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

 

مزوتراپی و چاقی موضعی بدن (مزولیپو): شکم، پهلو ها، ران، باسن، بازو

یکی از مهم‌ترین مسائل در درمان چربی‌های موضعی به وسیله مزوتراپی عمق درمان (تزریق) است.  در مزوتراپی برای درمان چاقی موضعی از دارو‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر افزایش گردش خون در آن منطقه باعث سوخت ‌و ‌ساز بیشتر و اصطلاحاً آب شدن چربی‌ها و دفع آن‌ها نیز می‌شود. نکته حائز اهمیت در این روش عدم استفاده از دارو‌های هورمونی و نیز جلوگیری از شل‌شدگی و افتادگی پوست است، زیرا مزوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی‌ها پوست را نیز محکم و سفت می‌کند.

 

لاغری موضعی با دستگاه پاور شیپ ۲

لاغری موضعی، کاهش سایز، لیفت پوست، کلاژن سازی و سفت شدن پوست به خصوص در مواضعی که قبلا کاهش وزن داشته اند.

از ویژگیهای مهم لاغری موضعی با استفاده از دستگاه لاغری پاورشیپ (از جدیدترین و موثرترین دستگاههای موضعی) که ازمکانیسم های واکیوم،  رادیوفرکوانسی و  لیزر استفاده می کند، امکان لاغری در قسمتهای دلخواه، ایجاد تناسب اندام و کاهش سایز متناسب با نیاز هر فرد می باشد.

به نحوی که با استفاده از تکنیکهای ویژه فوق می توان در کنار یک رژیم غذایی متعادل و بدون اثر بر لاغری صورت یا شل شدن پوست بدن به کاهش سایز بالاتنه، شکم، کوچک کردن باسن ، پهلوها و رانها دست یافت. همچنین روش های لاغری موضعی برای افرادی که به صورت عمومی چاق نیستند و فقط در نواحی خاص بدن چاقی موضعی دارند ونیز سلولیت که فرورفتگیهای پوست پرتقالی شکل در شکم باسن و ران های خانم ها می باشد، کاربرد دارد.

کاربردهای بالینی دستگاه لاغری موضعی پاور شیپ ۲

 • درمان موثر سلولیت
 • رفع چربی های موضعی و کاهش سایز
 • درمان لیپوادم
 • رفع افتادگی پوست
 • جوانسازی پوست
 • کاهش چین و چروکهای صورت

 

لاغری موضعی

 

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه :

رژیم لاغری

رژیم لاغری بعد از زایمان

دریافت رژیم چاقی

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری

 

Source: www.nefisyemektarifleri.com

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.