«اطلاعیه مهم»

مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید!

شاید بارها برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از انجام یک تمرین ورزشی سخت و یا تمرین طولانی مدت با تردمیل، خود را مستحق یک جایزه بعد از آن سختی بدانید، مثلا یک خوراکی چرب با پنیر فراوان!

مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید!

اما قبل از اینکه زحمات خود را هدر بدهید، خودتان را کنترل کنید! شما برای جبران انرژی از دست رفته، ساختن عضله و تقویت سوخت و ساز بدن به غدا احتیاج دارید، اما نوع اشتباه مواد غذایی می تواند تمام زحمات و تمرینات سخت شما را خنثی کند. خوردن مواد غذایی که هضم آن ها دشوار است و یا مملو از شکر و چربی اشباع شده هست، به خصوص بعد از تمرینات ورزشی می تواند آسیب جدی به بدن و سلامتی شما وارد کند.

در ادامه مطلب می خواهیم تحت نظر خانم دکتر کابلی، متخصص تغذیه خوب در تهران، لیستی از مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید، در اختیار شما قرار دهیم.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


غذاهای ادویه دار و تند!

 

مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید!

 

غذاهای تند و ادویه دار، به سختی هضم می شوند. پس بهتر است بعد از تمرینات ورزشی از این غذاها دور بمانید. به گفته متخصص تغذیه، زمانی که شما یک تمرین سخت ورزشی را تمام کرده اید، بدن نیاز به موادی دارد که به آسانی قابل هضم باشند. کمی پروتئین، کمی قند برای رساندن سطح قند خون به حالت نرمال و کمی کربوهیدرات برای تامین انرژی از دست رفته می تواند گزینه های مناسبی برای تغذیه بعد از ورزش باشد.

غذاهای چرب!

 

مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید!

 

مواد غذایی چرب و خوراکی های روغنی، دانه ها، هر ماده غذایی سرخ شده و حتی آجیل نباید بعد از تمرینات ورزشی مصرف شود.  چربی سبب تاخیر دریافت مواد مغذی توسط ماهیچه ها و عضلات می شود.

فست فود

 

مواد غذایی که هرگز نباید بعد از تمرینات ورزشی بخورید!

 

شاید در کنار باشگاه ورزشی شما یک مغازه فست فود وجود داشته باشد و هربار که شما بعد از تمرینات ورزشی از کنار آن عبور می کنید شما را به شدت وسوسه کند. اما هرطور شده باید بتوانید خود را کنترل کنید.

به گفته متخصص تغذیه ممکن است بعد از تمرینات ورزشی شما عاشق مصرف نمک باشید، اما فست فود برای سیر کردن شما به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیستند. شما با مصرف فست فود، چربی های ترانس را دریافت کرده و اساسا ورزش خود را خنثی خواهید کرد.

رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم آنلاین کلیک کنید

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

تغذیه سالم

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.