چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی است؟

چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی است؟

به گفته خانم دکتر کابلی، متخصص تغذیه خوردن صبحانه سبب شروع فعالیت متابولیسم بدن شما در آغاز روز می شود و به شما کمک می کند تا از ابتدای روز شروع به سوزاندن کالری کنید. همچنین خوردن صبحانه انرژی لازم را برای انجام کارهای روزانه  فراهم می کند و به افزایش تمرکز شما در محل کار یا مدرسه کمک می کند.

بسیاری از افراد به خاطر عجله برای خروج از خانه و برای به موقع رسیدن به محل کار یا مدرسه، وعده غذایی صبح را نادیده می گیرند. شما قبل از وعده ناهار، نیاز شدیدی به رساندن غذا به سیستم بدنی خود دارید. اگر شما در ابتدای روز چیزی نخورید، تا ظهر به قدری گرسنه می شوید که ممکن است به غذاهایی با چربی بالا رو بیاورید.

اما دلایل فوق فقط چند دلیل از اهمیت و فواید خوردن صبحانه که مهم ترین وعده غذایی روز، به شمار می رود می باشد.

بسیاری از مطالعات ثابت کرده است که خوردن صبحانه می تواند برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید باشد. زیرا سبب تقویت حافظه، کاهش کلسترل بد در بدن، کاهش احتمال ابتلا به دیابت، کاهش بیماری های قلبی و همچنین سبب پیشگیری از اضافه وزن می شود.

خوردن صبحانه باعث می شود تا  ناخودآگاه عادات غذایی شما سالم تر شود. زیرا یکی از مهم ترین لازمه های داشتن تغذیه سالم و سبک زندگی سالم، خوردن صبحانه در شروع روز است.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


صبحانه انرژی لازم برای آغاز فعالیت های روزانه را تامین می کند!

این موضوع کاملا روشن است: حذف هر یک از وعده های غذایی روزانه به خصوص صبحانه، می تواند سبب آُسیب به بدن و به هم خوردن ریتم بدن شود. در آغاز روز، بدن شما برای اینکه ماهیچه های شما را وادار به کار کند نیاز به قند خون دارد. این میزان از قند خون در آغاز صبح معمولا بسیار کم است. خوردن صبحانه می تواند کمک به تامین قند خون کند و انرژی لازم را برای شروع فعالیت بدنی به شما دهد.

اگر که بدن شما این سوخت مورد نیاز بدنتان را در آغاز روز از مواد غذایی دریافت نکند، باعث می شود دچار کمبود انرژی شوید و احتمالا در ادامه روز، منجر به پر خوری شما می شود.

چرا صبحانه مهم ترین وعده غذایی است؟

خوردن صبحانه میزان دریافت ویتامین های مورد نیاز روزانه بدن را افزایش می دهد!

خوردن صبحانه این شانس را به شما می دهد که مقدار قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی را از غذاهای سالم همچون محصولات لبنی، حبوبات و میوه ها را دریافت کنید. زمانی که شما صبحانه نخورید، به احتمال زیاد آن روز تمام ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت نخواهید کرد.

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.