«اطلاعیه مهم»

انتظار نداشته باشید یک شبه وزن کم کنید. اگر به کالری دریافتی خود توجه کنید، ممکن است لازم باشد عادات غذایی، الگوهای خواب، سبک زندگی و بسیاری موارد دیگر را کاملاً تغییر دهید.

به اندازه کافی نمی خوابید!

با بهبود شرایط و سرعت فزاینده کار، هیچ کس دیگر به اندازه کافی نمی خوابد و برای کاهش وزن و بهبود مناسب به مقدار بیشتری خواب نیاز دارید. همچنین، هنگام خواب، بدن شما هورمون های چربی سوز قدرتمندی ترشح می کند که کاهش وزن را تسریع می کنند. شاید ۱۵ دقیقه یا ۲ ساعت بیشتر بخوابید که معمولاً به آن اهمیت نمی دهید، اما هر دقیقه خواب اضافی به شما کمک می کند خیلی سریع تر به هدف خود برسید. همچنین، اگر زود به رختخواب بروید، تسلیم بحران های غذایی اواخر شب نخواهید شد.

چرا وزن کم کنم؟

چرا وزن کم کنم؟

صادق نیستید:

کسانی که در تلاش برای کاهش وزن هستند، زمانی که با خودشان در مورد آنچه می خورند صادق نباشند، یا وقتی متوجه شوند که پس از کار سخت خود باز هم نمی توانند وزن کم کنند، می توانند بی انگیزه شوند. مردم واقعاً باید حقیقت را بشنوند تا مطمئن شوند نتایجی را که می خواهند می بینند. هنگامی که یک ارزیابی صادقانه از هدف اصلی دریافت کردید، بهتر می توانید درک کنید که چگونه هدف را طی کنید و چقدر باید نظم و انضباط را در خارج از ورزشگاه داشته باشید.

تنبل هستید:

یکی دیگر از مؤلفه‌های مهم برای کسانی که امروزه سعی در کاهش وزن دارند، تلاش برای اطمینان از داشتن فرم مناسب ورزش است که شامل حالات صحیح است. این کار عملکرد هر حرکت را بهبود می بخشد و از آسیب احتمالی جلوگیری می کند. با این حال، اگر هنگام خروج از ورزشگاه خسته نیستید، چیزی درست نیست. باید اعتراف کنید که تمام تلاشتان را نکرده اید. به اندازه کافی به خود فشار نمی آورید، شما تنبل هستید. برای کاهش وزن باید عرق کنید.

خودتان را دست کم می گیرید:

بسیاری از مردم اهداف بلندی دارند! با این حال، هنگام تلاش برای کاهش وزن، همیشه باید به یاد داشته باشید که شما فقط یک انسان هستید و باید مدتی را برای رسیدن به هدف خود صرف کنید. خودتان را از نظر روانی خسته نکنید. درست غذا بخورید، ورزش کنید و به طور منظم از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید. برای زندگی و تلاش خود ارزش قائل باشید. با خودت خوب رفتار کن به کاری که تاکنون انجام داده اید افتخار کنید و روز بعد با افتخار ادامه دهید.

در حد متوسط ​​کالری می خورید:

بخور، بخور، بخور، به اندازه کافی شنیده اید. گرسنه نمان! بسیاری از مردم به اشتباه وارد این باور شده اند که اگر کم تر غذا بخورند چاق خواهند شد. با این حال، زمانی که کالری دریافتی بدن از چربی را به شدت کاهش دهید و از ذخایر ماهیچه ای برای انرژی استفاده کنید، متابولیسم شما می تواند کند شود. تمام پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات‌های ارگانیک و غنی از مواد مغذی را بخورید تا از کند شدن متابولیسم و ​​چربی سوزی جلوگیری کنید. وعده های غذایی ناسالم را کاهش دهید، غذاهای سالم را افزایش دهید.

نوشیدنی را دوست دارید:

افراد در باشگاه برای کاهش وزن و به دست آوردن توده عضلانی بدون چربی کار سختی می کنند، اما بسیاری از آنها با مصرف منظم الکل تلاش خود را کنار می گذارند. مطالعات نشان می ‌دهد که الکل تأثیر مضری بر رشد تاندون‌ها و ماهیچه‌ها دارد، بنابراین تمام فشارها را بدون هیچ هزینه‌ای پشت سر می ‌گذارید. علاوه بر این، کالری های خالی از الکل جایگزین کالری های از دست رفته در طول ورزش می شود. نتیجه: خودتان را چندین بار در هفته به یک یا دو نوشیدنی محدود کنید یا به طور کامل نوشیدنی را متوقف کنید.

ست ها را به درستی انجام نمی دهید:

وقتی ورزشکاران تمرینات را دست کم می گیرند یا یک برنامه تمرینی را کامل نمی کنند، فقط موفقیت نهایی خود را به تاخیر می اندازند. مدت زمان تمرین یا مدت زمان استراحت بین تمرینات مهم است. همچنین مطمئن شوید که تمرین را به درستی انجام دهید.

چیزهای دیگر را سرزنش می کنید:

مسئولیت رفتار گذشته یا حال خود را بپذیرید. داشتن انتخاب هایی که شما را به شرایط فعلی تان رسانده است، به شما این امکان را می دهد که مسئولیت پذیرفتن رفتارهای جدیدی را بپذیرید که بعداً می تواند مسیر زندگی و پیشرفت کاهش وزن شما را تغییر دهد. در فروپاشی سلامتی خود مانند یک قربانی رفتار نکنید! یک طرز فکر ناتوان و غیر سازنده شما را به سمت سقوط سوق می دهد.

تراکم کافی نیست:

بلند کردن وزنه های سنگین بهترین راه برای افزایش متابولیسم، حفظ رشد طولانی مدت ماهیچه ها و لاغر ماندن است. اگر در انجام ست های بیش از ۱۰ تکرار راحت هستید، احتمالاً وزن شما به اندازه کافی سنگین نیست، بنابراین تکرارهای خود را تغییر دهید و به طور مداوم مقداری را که بلند می کنید افزایش دهید.

دریافت ناکافی پروتئین:

چرا وزن کم نمی کنم؟

چرا وزن کم نمی کنم؟

پروتئین برای توده عضلانی بدون چربی و کاهش وزن حیاتی است. با این حال، پروتئین های خریداری شده از فروشگاه همیشه بهترین راه حل نیستند. بسیاری از آنها مملو از مواد حساسیت زا، مواد نگهدارنده و مقادیر بیش از حد قند هستند که می توانند به سیستم غدد درون ریز شما شوک وارد کنند و کاهش وزن را سخت تر کنند. حتما برچسب های منابع پروتئینی خود را به دقت بررسی کنید و به سادگی به بهترین منابع پروتئینی که طبیعت ارائه می دهد، مانند بادام زمینی، لوبیا، ماهی و مرغ، پایبند باشید.

خیلی می نشینید:

از تمریناتی که در آن باید بنشینید و دراز بکشید خودداری کنید. انواع مختلفی از تمرینات وجود دارد که نتایج سریع تری به شما می دهد. هنگامی که نشسته یا دراز کشیده اید، تقریبا غیرممکن است که ضربان قلب خود را بالا ببرید تا تغییری شدید در ترکیب بدن ایجاد کنید. روی ورزش ها و تمرین هایی که می توانید در آنها فعال باشید تمرکز کنید.

تشنه می مانید:

بهترین مکمل قبل از تمرین که برای چربی سوزی به دنبال آن هستید، آب است. مطالعات نشان می ‌دهد که تمرینات قدرتی که در زمان کم‌آبی انجام می‌ شوند می‌ توانند هورمون‌های استرس را که افزایش عضلات را تا ۱۶ درصد مهار می ‌کنند، افزایش دهد. هرکسی که می خواهد وزن کم کند باید حداقل هشت لیوان آب در روز و حداقل ۲۵۰ میلی لیتر در طول تمرین بنوشد.

نمی توانید ترک کنید:

افراد وابستگی عاطفی به غذا دارند، بنابراین برای ایجاد یک نتیجه پایدار به چیزی بیش از رژیم غذایی نیاز دارند. متأسفانه اکثر مردم از این موضوع بی اطلاع هستند یا نمی خواهند این جنبه از روند کاهش وزن را تصدیق کنند. نگه داشتن یک دفترچه احساس می تواند به شما کمک کند تا ارتباط بین احساسات و تغذیه را کشف کنید و الگوهایی را که در نهایت کاهش وزن را برای شما دشوارتر می کنند، تشخیص دهید. بدانید چه چیز را در چه زمانی می خورید.

برنامه ای ندارید:

بسیاری از افراد بدون برنامه ورزش می کنند. آنها فکر می کنند با تقلید از تمرینی که دیگران انجام می دهند و بدون انجام هیچ تحقیقی در مورد بهترین راه برای رسیدن به اهداف خود قبل از شروع تمرین، به نتایج مورد نظر خود دست خواهند یافت. شما نمی توانید بدون انجام تحقیقات صحیح ابتدا یک سیستم بسازید و باید با همان مراقبت با بدن خود رفتار کنید. تحقیق کنید، تمرین را به طور موثر و درست یاد بگیرید و برنامه ریزی کنید.

واقع گرا نیستید:

مردم اغلب می ‌خواهند از یک سلبریتی یا مدل عکس بگیرند و شبیه آن‌ها شوند، اما البته در این صورت فقط سه ساعت کار در هفته کافی نخواهد بود. سلبریتی ها و مدل ها بیش از چند ساعت در روز را در باشگاه می گذرانند. این کار آنهاست! کسانی که می خواهند وزن کم کنند باید نسبت به مدت زمانی که طول می کشد تا به اهدافشان برسند واقع بین باشند.

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.