«اطلاعیه مهم»

چطور از چربی های بازو خلاص شویم؟

میلیون ها زن از عدم توانایی چربی سوزی بازوها شکایت دارند و بنابراین باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند. علل عمده چربی بازو عبارتند از شیوه زندگی بی حرکت، سوء تغذیه،  سرعت متابولیسم آهسته، بیماری ها و حتی ژن ها. بنابراین هنگام تلاش برای کاهش وزن نباید حرکت های مناسب برای بازو را فراموش کنید. در غیر این صورت هنگام کاهش وزن ممکن است از چربی های بازو خلاص نشوید.

 

ورزش ها

 

قلبی:

 

 

تمرینات قلبی مثل دویدن، شنا کردن، پیاده روی، ایروبیک، دوچرخه سواری، طناب زدن باعث موفقیت در سوختن کالری می شوند. بنابراین،  ۳-۴ بار در هفته ۲۰ دقیقه تمرینات قلبی توصیه می شود و شما می توانید مدت زمان و فرکانس را به توجه به فرم خود بالا ببرید.

 

شنا سوئدی:

 

 

حرکت شنا سوئدی اثراتی معادل بلند کردن وزنه دارد و بنابراین هرروز به تدریج شروع کردن انجام حرکت شنا سوئدی به رشد عضلات بازو کمک می کند.

 

بلند کردن وزنه:

 

 

با بلند کردن وزنه می توانید از چربی های بازو خلاص شوید. ابتدا شما می توانید با وزنه های ۲-۱ کیلویی شروع کنید، سپس با بالا رفتن قدرت بدنی می توانید وزنه ها را سنگین تر کنید.

 

پشت بازو کیک بک با دمبل:

 

 

زانوی چپ خود را روی نیمکت قرار دهید و دست راست خود را با دمبل به سمت بالا بلند کنید. در ضمن، پشت شما باید صاف باشد.

 

حرکت پلانک:

 

 

این حرکت مخصوصا بازوها را به کار می اندازد. با دو دست روی یک توپ پیلاتس بنشینید و پوزیشن پلانک یعنی یک پوزیشن صاف را بگیرید. به همین شکل بدن خود را با دست ها بلند کنید و در این موقعیت بمانید.

 

قیچی:

 

 

صاف ایستاده و دست های خود را به جانب باز کنید. دست ها را به شکل حرکت قیچی در مقابل حرکت دهید. با باز کردن و بستن این حرکت را ۲۰ بار تکرار کنید.

 

پشت بازو دیپ:

 

 

برای انجام این حرکت،یک صندلی پشت سر خود قرار دهید و با بازوها به شکل ۹۰ درجه به سمت پایین خم شوید. در ضمن، زانو و زاویه بدن-باسن نیز باید ۹۰ درجه باشد. با این حرکت می توانید عضلات پشت بازو را به کار اندازید. با حرکات بالا و پایین ۹-۸ بار می توانید تکرار کنید.

 

پرس پشت بازو:

 

 

دمبل ها را در دستتان نگه دارید، آنها را تا بالای سر بلند کنید و سپس به عقب به پایین سر ببرید. می توانید چندین بار حرکت را تکرار کنید.

 

جلوبازو دمبل ایستاده:

 

 

صاف ایستاده دمبل ها را در دست بگیرید، دمبل ها را به شکلی که کف دست به سمت صورت است با خم کردن آرنج به سمت خود بکشید. در این تمرین، آرنج باید نزدیک بدن باشد.

 

پشت بازو با دمبل به حالت خمیده:

 

 

صاف ایستاده و با خم شدن به سمت جلو باسن را با زمین موازی کنید. دمبل را دست به صورتی که دمبل ها به سمت پایین باشد بگیرید. دست را صاف نگه داشته و دمبل را به سمت بالا بکشید.

 

حرکت به بالا:

 

 

دمبل را در دو دست بگیرید و صاف بایستید. سپس دمبل را تا شانه همانند عکس بالا ببرید. همین  حرکت را با دست دیگر خود انجام دهید.

 

پرس سینه روی توپ:

 

 

روی توپ پیلاتس به پشت بخوابید فقط پاها قدرت خود را از زمین بگیرند. دمبل ها را در سطح سینه مقابل خود نگه دارید و سپس آنها را به سمت بالا ببرید.

 

بالا بردن دست و پا معکوس:

 

 

دست راست را به سمت جلو دراز کنید و پای چپ را بالا ببرید و  ۵ ثانیه در این حالت نگه دارید. سپس برعکس آن را انجام دهید. ۱۵-۱۰ بار می توانید تکرار کنید.

 

پلاور:

 

 

به پشت خوابیده و دمبل را با دو دست نگه دارید. دست ها را تا سینه بالا آورده و دوباره به عقب ببرید.  ۱۵ بار می توانید تکرار کنید.

 

شنا سوئدی با توپ:

 

 

شکم خود را بر روی توپ بگذارید و دست ها را روی زمین قرار دهید و سپس حرکت شنا سوئدی را انجام دهید.

 

پلانک بازو و حرکت چرخشی:

پوزیشن شنا سوئدی را بگیرید و وزن خود را روی دست و پا متعادل کنید. بدن باید شکل صاف داشته باشد. حالا پاها را گسترده تر از شانه ها باز کنید. باسن را در همان سطح نگه دارید، دست چپ را از زمین بردارید و با خم کردن آرنج دست را به سطح شانه بیاورید. همین حرکت را با پای چپ خود انجام دهید.

 

کیک بک چرخشی:

صاف بایستید و دست ها کنار باشد. در هر دو دست دمبل بگیرید. پشت خود را صاف نگه داشته و پاها را کمی به سمت جلو خم کنید به حالتی که سینه با زمین موازی باشد. مچ دست را بردارید و ساق دست با پشت مساوی باشد. در حالیکه بازوها ثابت است دست ها را به عقب برده و مچ دست را به سمت بالا خم کنید. سپس دست ها را برگردانید در مقابل یکدیگر بگیرید. اکنون می توانید آرنج  را به موقعیت اصلی خود بازگردانید.

 

پشت بازو سوئینگ:

به پشت روی زمین بخوابید و زانوها را خم کنید. در هر دو دست دمبل بگیرید. دست ها را چند سانت بالاتر از زمین نگه دارید. در حالیکه دست ها صاف است، دست چپ خود را به سمت سینه   بکشید. به پوزیشن اول برگردید و همین حرکت را با دست دیگر انجام دهید.

 

پلانک ساق دست:

 

 

پوزیشن شنا سوئدی بگیرید. وزن خود را ساق دست و پاها قرار دهید. آرنج خود را به کف زیر شانه هایتان برسانید. این موقعیت را برای ۲۰ ثانیه حفظ کنید. ۳۰ ثانیه زانوی خود را زمین بگذارید استراحت کنید و دوباره تکرار کنید.

 

source: aysetolga.com

 


شما همران گرامی می توانید جهت تعیین وقت قبلی،دریافت مشاوره لاغری موضعی با دستگاه و مشاوره تغذیه با شماره تماس ما، ۰۲۱۴۴۲۴۶۹۲۰ تماس بگیرید.

آدرس کلینیک تغذیه دکتر کابلی: تهران. ستارخان. فلکه اول صادقیه. خیابان گلناز دهم شمالی. پلاک ۱۱، طبقه ۳، واحد

۷


رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم لاغری کلیک کنید

 

 

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.