«اطلاعیه مهم»

چقدر چای سبز بخوریم تا لاغر شویم ؟

 

این سوال اشتباهی است که خیلی از افراد درباره چای سبز سوال می کنند.
چای سبز یکی از نوشیدنی‌هایی است که این روزها طرفداران زیادی دارد. گروهی آن را به دلیل خواصش می‌خورند و تعدادی هم با این انگیزه که نوشیدن چای سبز آنها را از شر چربی‌های اضافه‌شان خلاص می‌کند، آن را انتخاب می‌کنند.
حالا سوال اینجاست که آیا واقعا نوشیدن چای سبز، نقشی در سوزاندن چربی‌ها و مقدار کالری مصرفی روزانه ما دارد؟ چای سبز تنها می‌تواند به مقدار بسیار جزئی متابولیسم بدن را افزایش دهد. به دلیل همین ویژگی، بسیاری از افراد حدود چهار تا پنج لیوان در روز چای سبز می‌نوشند.
درحالی‌که حتی در این شرایط هم افزایش متابولیسم آنقدری نیست که بتواند پاسخگوی دریافت مقدار کالری اضافی مصرفی ما باشد. اما این همه ماجرا نیست.
معمولا مصرف چای، چه چای سبز و چه چای سیاه بیشتر از سه لیوان در روز از نظر تغذیه‌‌ای نه تنها مفید نیست، بلکه برای سلامت مضر هم هست. مصرف زیاد نوشیدنی‌هایی مثل چای به‌شدت مضر است و باعث می‌شود آب و الکترولیت‌ها از بدن دفع شوند.
همچنین نوشیدن بیش از حد چای موجب کاهش جذب مواد مغذی مثل آهن و کلسیم از مواد غذایی میشود که در نهایت منجر به کم خونی و یا پوکی استخوان می گردد.
پس چای را بلافاصله بعد از غذا و یا همرا با شیر و لبنیات مصرف نکنید.
نیره اسماعیل کابلی
دکترای علوم تغذیه دانشگاه تهران
تماس با مطب ۰۲۱۴۴۲۴۶۹۲۰

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.