چگونه رژیم غذایی شما بر روی پوست شما تاثیر می گذراد؟

پوست شما یکی از اولین مواردی است که افراد هنگام نگاه کردن به شما، به آن توجه می کنند. سلامت پوست شما حکایت از نحوه تغذیه شما دارد! وضعیت سلامتی پوست شما نشان دهنده مواد غذایی است که در اختیار بدن خود قرار داده اید. تغذیه سالم یک رویکرد بسیار مفید برای پوست شما محسوب می شود.

شما با مراجعه به متخصص تغذیه و داشتن تغذیه سالم تحت نظر دکتر تغذیه، می توانید علاوه بر داشتن اندامی متناسب، از سلامت پوست خود در بلند مدت اطمینان حاصل کنید.

چگونه رژیم غذایی شما بر روی پوست شما تاثیر می گذراد؟

جوش و آکنه

آکنه و جوش در نوجوانان شایع تر است که علت آن تا حد زیادی به خاطر تغییرات هورمونی می باشد. اما در این بین بزرگسالان هم می توانند از بروز آکنه پوستی رنج ببرند. در گذشته تصور می شد که برخی از غذاها باعث بروز جوش و آکنه می شود، به خصوص مواد غذایی مانند شکلات، پیتزا و یا سیب زمینی سرخ کرده که بیشتر مورد علاقه افراد می باشد.

رژیم غذایی که به طور مداوم مقدار زیادی از کربوهیدرات تصفیه شده را به سیستم بدن شما تحویل دهد، روز به روز می تواند التهاب مزمن را در بدن شما افزایش دهد. این التهاب مزمن با مشکلات سلامتی مختلفی مانند مشکلات پوستی مانند جوش و آکنه، مرتبط است.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


تاثیر خورشید بر پوست و ایجاد چین و چروک

قسمت عمده ای از بافت و کشش پوست شما مربوط به پروتئین ها، کلاژن و الاستین است که درست در زیر پوست شما قرار دارد. هرچیزی که موجب آسیب به این پروتئین ها شود سبب بروز چین و چروک و تقویت آن ها می شود، که باعث می شود سن شما را بیشتر از آنچه هستید نشان دهد.

یکی از دلایلی که دانستن آن برای محافظت از پوست خود از قرار دادن در معرض آفتاب باید بدانید این است که اشعه ماوراء بنفش خورشید، مولکول های بسیار واکنشی را به نام رادیکال های آزاد را ایجاد می کند که باعث آسیب جدی به کلاژن و الاستین می شود.

این زمانی است که رژیم غذایی وارد می شود!

آنتی اکسیدان ها، ترکیباتی که در میوه و سبزی های رنگارنگ فراوان هستند، برای مبارزه با تشکیل رادیکال ها آزاد، کمک می کنند. افرادی که سطوح پایینی از آنتی اکسیدان ها را در پوست خود دارند، دارای یک بافت نازک تر هستند. افرادی که سطح بالاتری از آنتی اکسیدان ها را در پوست خود دارا هستند، پوست مقاوم تر و نرم تری دارند.

مواد غذایی که برای سلامت پوست مفید هستند

  • ماهی
  • منابع خوب کربوهیدرات
  • میوه ها و سبزیجات رنگارنگ
  • آجیل و دانه ها
  • مصرف مقدار زیادی از مایعات

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

لاغری بعد از زایمان

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.