«اطلاعیه مهم»
همانطور که می‌دانید کنترل کردن وزن یکی از نکات بسیار حائز اهمیت است که افراد زیادی را به خود درگیر کرده است، چرا که وزن هر فردی تاثیر بسیار زیادی بر میزان اعتماد به نفس آن فرد دارد، بسیاری از افراد به رژیم گرفتن فکر می‌کنند اما نکته بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که افراد بدانند چطور باید پس از انجام دوره‌های رژیم چه رژیم لاغری و چه رژیم چاقی وزن خود را در حد ثابت نگه دارند و به شرایط قبلی خود بازنگردند، بر اساس مشاهدات دیده شده که برخی از افراد پس از گرفتن یک دوره سخت رژیمی با رعایت نکردن برخی اصول تمام زحمات خود را به باد می‌دهند و به همان وضعیت سابق برمی‌گردند. حال این موضوع ثابت نگه داشتن وزن بسیار فرایند سختی می‌باشد و ما به هیچ وجه آن را ساده انگارانه نمی‌پنداریم. این موضوع تا حد بسیار زیادی نیازمند یک اراده و پشتکار قوی است چرا که باید بدانید پروسه بسیار سخت و گاهی طولانی را در پیش رو دارید.
در رابطه با رژیم غذایی باید این را در خاطر بسپارید که با رسیدن به نتیجه دلخواه خود گمان نکنید که دیگر راهتان تمام شده و دیگر نیازی به رعایت کردن برخی اصول ندارید چرا که نکته مهم درست پس از کسب نتیجه دلخواه می‌باشد، حال زمان آن رسیده که به بررسی و پاسخ به سوال مهم این مطالب بپردازیم که آ« هم این است: چگونه به وزن ثابت برسیم؟ چه راهکارهایی برای ثابت نگه داشتن وزن وجود دارد؟

پیروی از رژیم ثابت ماندن وزن

پیروی از رژیم ثابت ماندن وزن

در میان انواع رژیم‌هایی که وجود دارد نیاز است به این موضوع تاکید کنیم که رژیم برای ثابت نگه داشتن وزن از مهم‌ترین نکات است که لازم است درباره آن اطلاع رسانی مناسب و آگاهانه شود، طی این رژیم ذکر شده در بالا باید بگوییم که شما با پیروی کردن از این رژیم می‌آموزید که چگونه میزان کالری مصرفی خود را در حد متعادل و ثابتی قرار دهید، این که در طی روز مشغول به خورن چه نوع مواد غذایی هستید و یا این که چه فعالیت‌هایی می‌کنید از نکات بسیار مهم است. به دنبال پیروی از فرایند تثبیت وزن باید همواره آگاهانه عمل کنید و سبک زندگی خود را به شکل مناسب تغییر دهید، یکی از نکات مهم این است که بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید چرا که نوشیدن آب و هیدراته نگه داشتن بدن نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت بدن شما دارد، همچنین هیدراته بودن بدن تا حد زیادی می‌تواند در کم شدن وزن شما موثر است یا حتی می‌تواند به افزایش وزن نیز کمک کند.
نکته بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که لازم می‌دانیم در اینجا بیان کنیم، و آن هم این است که حتما به پزشک متخصص تغذیه برای گرفتن راهکار مناسب مراجعه کنید چرا که متخصص  تغذیه با در گرفتن شرایط بدنی شما و میزان کالری مورد نیاز برای شما یک برنامه غذایی و یا یک میزان تعیین شده‌ای از کالری مورد نیاز ارئه می‌دهد.

راهکارهای مناسب برای عدم بازگشت وزن پس از رژیم چاقی

شاید از دید خیلی از افراد افزایش وزن خیلی ساده به نظر برسد اما با صرف نظر از این مورد باید بیان کنیم که نکته بسیار مهم درست بعد از اتمام دوره‌ رژیم چاقی می‌باشد چرا که در مرحله اول ممکن است به دلیل انگیزه زیاد خیلی آسان سعی در کسب وزن دلخواه داشته باشید اما نکته اساسی ثابت نگه داشتن نتیجه حاصل است، در اینجا لازم است که شما تمام تلاشتان را در پیش بگیرید که نگذارید وزنتان دوباره  به حالت قبلی بازگردد. نکته مهم دیگر هم این است که کمک گرفتن از پزشک تغذیه را به هیچ وجه فراموش نکنید، حال توصیه‌های ما برای این گروه از افراد این است که به مصرف بیش از اندازه شیرینی‌ها و نوشیدنی‌هایی که گازدار هستند نپردازید، بر اساس مشاهدات بیان شده که برخی افراد سودجو برای رسیدن به منافع مادی خود شروع به تبلیغات غیر واقعی در رابطه با قرص‌های تثبیت وزن می‌کنند که در اینجا لازم می‌دانیم به شما توصیه کنیم به هیچ عنوان از این دسته قرص‌ها استفاده نکنید چرا که موجب بروز مشکلاتی از قبیل ابتلا به دیابت نوع ۲ و همچنین بیماری‌های قلبی می‌شود

راهکارهای مناسب برای عدم بازگشت وزن پس از رژیم لاغری

رژیم تثبیت وزن

همانطور که پیش‌تر بیان کردیم علاوه بر رعایت رژیم غذایی و رسیدن به نتیجه کاهش وزن لازم است به تثبیت آن هم توجه شایانی داشته باشید چرا که بر اساس گزارشات بسیاری از افراد پس از رسیدن به وزن ایده‌آل خود به دلیل رعایت نکردن اصول تغذیه‌ای دوباره به وضعیت قبلی باز می‌گردند. برخی از عوامل هم وجود دارند که انکار کردن آن‌ها و بی اهمیت جلوه دادن تاثیرشان غیر ممکن است و آن هم جنسیت، سن و ژنتیک است، اما با این حال می‌توانیم این نوید را به شما بدهیم که با پایبند بودن به عادات درست و سبک زندگی سالم می‌توانید تا حد زیادی به حفظ وزن مد نظر خود دست یابید.
حال ما به بیان برخی از عوامل پیشگیرانه برای عدم بازگشت به چاقی پیش از رژیم لاغری می‌پردازیم: ورزش‌های منظم و هر روزه، خوردن پروتئین را فراموش نکنید، به اندازه کافی بخوابید، از چربی‌های مضر استفاده نکنید، از خوردن صبحانه غافل نشوید، از استرس‌های مفرط بپرهیزید این موارد ذکر شده در واقع توصیه‌های بسیار مهم و کاربردی است که نیاز است تا حد زیادی به آن‌ها توجه داشته باشید.
درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.