«اطلاعیه مهم»

چگونه وزن کوک خود را بالا ببریم

چگونگی افزایش وزن کودکان، یکی از شایع ترین پرسش های مادرانی است که نگرانی در مورد وزن فرزندشان دارند. در حالی که سلامت کودک مهم تر است، نظرات غیر ضروری دیگران باعث ترس بیشتر مادران می شود.

در حالی که ضعف یکی از علائم اصلی عدم رشد در کودکان است، ابتدا برای یافتن یک راه حل قطعی، با متخصص تغذیه مشورت کنید. در ۲ سال اول، کنترل منظم قد و وزن اطمینان حاصل می کند که همه چیز برای نوزادان در سن رشد به خوبی پیش می رود.

 

چگونگی افزایش وزن کودکان

بسیاری از مکمل های مشتق شده از دارو به خاطر مادرانی که از ضعف فرزندانشان ناراحت هستند و به تحقیقات عمیق در مورد چگونگی افزایش وزن کودکان می پردازند، ظاهر می شوند. در نهایت ضروری است که از چنین گزینه هایی دور بمانیم، که به احتمال زیاد باعث ایجاد آسیب به رشد طبیعی کودکان می شود. پس از انجام تمام آزمایش های لازم برای بررسی تمام موانع افزایش وزن، اگر در سلامت کودک هیچ مشکلی وجود نداشته باشد، داشتن یک رژیم غذایی سالم بهتر است. اگر بی اشتهایی مانع افزایش وزن کودک باشد، می توان از مکمل های اشتها آور استفاده کرد.

 

چگونه وزن کوک خود را بالا ببریم

 

تغذیه مناسب برای افزایش وزن کودکان

غذاهایی با کالری بالا دارای ویژگی های تغذیه ای و افزایش وزن همانند بزرگسالان برای کودکان نیز است. آجیل ها مانند گردو و فندق مهم هستند. برای کودکانی که به طور مستقیم از آجیل استفاده نمی کنند، پودر کردن و اضافه کردن آن ها به مواد غذایی مفید تر خواهد بود.

به جای خوراکی هایی مانند شکلات، که برای سلامت مفید نیستند، بادام زمینی و مواد مغذی با کالری و ارزش تغذیه ای بالا باید ترجیح داده شود. مزیت خرما نیز در حال حاضر توسط همه شناخته شده است و یکی از مواد مغذی است که به کودکان کمک می کند تا سالم و وزن ایده آل خود را داشته باشند. با اضافه کردن خرما به شکل های مختلف به غذا، کودکان می توانند به واسطه آن از افزایش وزن بهره مند شوند.

 

مواد غذایی که مانع افزایش وزن کودکان می شود

مصرف مواد غذایی ناسالم باعث می شود کودکان در معرض خطر چاقی قرار گیرند، اما این یکی از بزرگترین موانع افزایش وزن به دلیل کم کردن اشتها در برخی از کودکان است. غذای ناسالم که اغلب در ساعت های غذا خورده می شود، اشتها را برای غذاهای سالم، مغذی که توسط مادر پخته شده کاهش می دهند. کودکانی که نسبت به هم سن و سالانشان ضعیف هستند ، والدین آن ها باید محدودیت خاصی در مصرف مواد غذایی ناسالم، داشته باشند. غذاهایی مانند چیپس، کولا، ژله و کیک های آماده گرچه کالری بالایی دارند اما به تنهایی باعث ضعف کودکان می شوند.

 

چگونه وزن کوک خود را بالا ببریم

 

دلایل چاق نشدن کودکان چیست؟

یکی از رفتار های مادران در مقابل لاغری کودکان این است که در هر فرصت چیزی در دهان کودک می گذارند. اگرچه این امر تا حد زیادی درست است، اما تا زمانی که غذاهای مناسب انتخاب نشوند، تنها به این واقعیت که کودک مقدار زیادی کالری دریافت می کند می تواند کمک کند.

اگر هدف اول افزایش وزن کودک باشد، باید غذاهای مغذی ترجیح داده شود. تغذیه غذاهایی که ارزش غذایی ندارند، فقط به خاطر اینکه خورده می شوند، بیهوده خواهد بود.

 

تحرک بیش از حد

علیرغم وجود هر گونه مشکل سلامتی، کودکان ضعیفی که در آن ها تلاش های همه جانبه بی تفاوت است، دیده شده که بیش از حد متحرک هستند. واقعیت این است که تحرک بیش از حد بعد از یک دوره زمانی، شروع به تأثیر گذاشتن بر روی الگوی خواب و کیفیت آن خواهد داشت و نیز افزایش وزن کودکان را به شدت متوقف می کند.

 

مشکلات روانشناختی

اگرچه مشکلات روانشناختی را زیاد نمی توان برای بچه ها در نظر گرفت، اما در بچه هایی که سوال هایی از خودشان می پرسند، علائمی مانند از دست دادن اشتها و کاهش وزن می تواند دیده شود. والدین در این موضوع باید یک ناظر خوب باشند و خلق و خوی فرزندان خود را از نزدیک دنبال کنند.

 

مشکلات فیزیکی

بیماری های فیزیکی هرچند نادر اما یکی از مهم ترین مشکلات در کودکان دربرای افزایش وزن است. هم برای تشخیص زود هنگام بیماری و هم شروع افزایش وزن، مراجعه به متخصص و تحت کنترل بودن کودکان بدون اتلاف وقت، بهترین کاری است که مادران می توانند برای کودکان خود انجام دهند.

 

آیا کودکانی که کم وزن هستند باید به متخصص تغذیه مراجعه کنند؟

مراجعه به متخصص تغذیه تنها برای افراد دارای اضافه وزن نیست، بلکه برای افرادی که ضعیف هستند و نمی دانند چگونه باید تغذیه کنند نیز ضروری است. متخصص تغذیه یکی از مراحل درست برای مادرانی است که از کم وزن بودن فرزندشان شکایت دارند.

 

 آیا کودک کم وزن، ناسالم است؟

در میان مردم بسیاری از والدین، به ویژه مادران معتقدند که کودک ضعیف و کم وزن، ناسالم است. با این فکر، که عمدتا اشتباه است، با مداخلات غیر ضروری، سلامتی کودکان سالم را در معرض خطر قرار می دهند. در کودکانی که متابولیسم بالا دارند و سیستم گوارش آن ها قادر به تبدیل سریع مواد غذایی به انرژی است نیز می تواند از افزایش وزن جلوگیری شود. با آگاهی از این موضوع، به جای نگرانی در مورد ضعف کودک، داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل مفید خواهد بود.

 

آیا کودک چاق، سالم است؟

این باور در جامعه ما منجر به اعتقاد بر این می شود که هر کودک سالم باید چاق و کالری اضافی داشته باشد. لازم به ذکر است که وزن نیز همانند ویژگی های دیگر نباید بین کودکان مقایسه شود، و هر کودک دارای بدن متفاوت است. با وجود یکی از مهمترین مشکلات کودکان امروز در برابر خطر چاقی، بسیار سخت است که بگوییم داشتن اضافه وزن خوب است. مادران باید در مورد این مسئله آگاهی داشته باشند و پس از ارائه کنترل ضروری توسط متخصص و پاسخ به هر گونه اضطراب در مورد وزن، داشتن رژیم غذایی سالم باید اولین هدف باشد.

 

source: zayiflama.site

 


شما همران گرامی می توانید جهت تعیین وقت قبلی، دریافت مشاوره تغذیه و مشاوره دستگاه لاغری موضعی با شماره تماس ما، ۰۲۱۴۴۲۴۶۹۲۰ تماس بگیرید.

آدرس کلینیک تغذیه دکتر کابلی: تهران. ستارخان. فلکه اول صادقیه. خیابان گلناز دهم شمالی. پلاک ۱۱، طبقه ۳، واحد

۷


رژیم آنلاین دکتر کابلی

جهت دریافت رژیم غذایی مناسب کودک خود، کلیک کنید

 

 

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی، پزشک تغذیه

 

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.