«اطلاعیه مهم»

این روزها بسیاری از افراد جامعه به تناسب اندام خود بیش از پیش اهمیت می دهند. این موضوع به اندازه ای اهمیت دارد که روش های گوناگونی برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارد. در این میان کویتیشن برای سوزاندن چربی ها گزینه ای مناسب به شمار می آید.

اما کویتیشن چیست؟ در این روش درمانی از چه شیوه ای برای از بین بردن چربی ها استفاده می شود؟ آیا این روش خطرات جانبی دارد؟

در صورتی که سوالاتی این چنینی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. با خواندن متن پیش رو با این روش شگفت انگیز و تاثیرات فوق العاده آن آشنا می شوید.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

حقایقی در رابطه با کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

کویتیشن اولتراسونیک یا اولتراسوند یک عمل زیبایی برای از بین بردن رسوبات چربی در بدن افراد است. افرادی که برای لاغر شدن و رهایی از چربی های مزاحم به دنبال راهی مناسب هستند، نباید به آسانی از این روش بگذرند.

با این روش خطرات کمی در سوزاندن چربی ها وجود دارد. همچنین این روش با کمترین زمان ممکن مسیری برای رسیدن به هدف پیش روی شما قرار می دهد. به گونه ای که بیشترین زمانی که در این روش صرف می کنید، برای مشاوره و یافتن کلینیکی معتبر خواهد بود.

تعجب نکنید؛ جلسات درمانی به این روش در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد. از سوی دیگر پس از هر جلسه درمان قادر به ادامه فعالیت های روزانه خود هستید.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

درمان کویتیشن اولتراسونیک چیست؟

کویتیشن برای سوزاندن چربی ها را با نام های تجاری لیپولیز اولتراسونیک، لیپونیکس یا اولتراشایپ نیز می شناسند. این روش بهترین گزینه برای از بین بردن چربی ها و کانتورینگ بدن به حساب می آید. اما از بین رفتن چربی ها به کمک کویتیشن چگونه انجام می شود؟

در این روش درمانی از امواج رادیویی فراصوت برای نابودی سلول های چربی کمک می گیرند. در واقع عمل جراحی پیش روی شما قرار ندارد و هیچ برشی بر بدن شما به منظور برداشت بافت های چربی انجام نمی شود.

در این روش امواج اولتراسوند به عمق لایه های پوستی شما نفوذ کرده و لرزش ایجاد می کنند. سلول های چربی به واسطه این لرزش از لایه های پوستی شما جدا می شوند. اما بعد از آن چه اتفاقی برای سلول های چربی می افتد؟

با گذشت چند روز سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی در بدن شما جذب شده و در نهایت از بدن شما دفع می شوند.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

کاندیدهای ایده آل کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

افراد زیر کاندیدهای ایده آلی برای انجام کویتیشن به شمار می روند:

  • از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند؛
  • سیگار نمی کشند؛
  • انتظارات واقع بینانه ای از انجام این عمل دارند.

شاید مورد آخر شما را به فکر فرو برد. در واقع باید گفت حذف تمام چربی ها در یک عمل جراحی مختص لیپوساکشن است. کاهش وزن با این روش انتظار بیهوده ای است که شما را به هدف نمی رساند.

این روش چربی های مناطق کوچکی از بدن شما را از بین می برد؛ بنابراین تاثیر آن چنانی در کاهش وزن شما نخواهد داشت.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

نگاهی به مزایای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

در‌واقع کویتیشن جایگزین بسیار مناسب و موثر برای عمل های لیپوساکشن به شمار می رود. اما چرا؟ بیایید نگاهی به مزایای این روش بیندازیم:

  • ایمنی کویتیشن بسیار بالا‌ست؛
  • کویتیشن به آسانی انجام می شود؛
  • دوره بهبودی کوتاه است؛
  • عوارض جانبی این روش کم و نادر است؛
  • این روش هزینه کمی در مقایسه با لیپوساکشن دارد.

این مزایا کویتیشن را به روشی محبوب برای از بین بردن چربی ها تبدیل کرده است.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

در کویتیشن برای سوزاندن چربی ها عوارضی شما را تهدید می کند؟

اگر‌چه این روش به آسانی انجام می شود، اما آیا بهبودی آسان در این روش دلیل محکمی بر نبود عوارض جانبی است؟ به طور کلی باید بگوییم که عوارض جانبی در این روش بسیار نادر دیده شده است؛ اما این بدان معنا نیست که هیچ عوارضی پس از انجام کویتیشن وجود ندارد.

پس از انجام این روش با کبودی هایی بر بدن خود مواجه می شوید. این کبودی ها معمولا با کمی درد همراه هستند که از عوارض جانبی و کوتاه مدت این روش به شمار می روند. اما نکته مهم این است که برخی از افراد عوارض بیشتری را مشاهده می کنند.

شل شدن پوست پس از انجام کویتیشن یکی از این عوارض محسوب می شود. در‌واقع در برخی موارد پوست شما چربی را به میزان یکسان جذب نمی کند. در این صورت با برجستگی های ناموزون در سطح پوست خود مواجه می شوید.

اما خبر خوب این است که این برجستگی و بی نظمی های سطح پوست با ادامه دادن جلسات کویتیشن برطرف خواهد شد.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

تاثیرات نهایی کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

تشخیص میزان تاثیر این روش درمانی دشوار است؛ اما تحقیقات انجام شده در این زمینه آمار امیدوار‌کننده‌ای را نشان می دهد.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ آزمایشی بر ۵۰ زنی که اضافه وزن داشتند، انجام شد. در این آزمایش نیمی از زنان از رژیم های کم کالری پیروی کردند؛ در حالی که نیمی دیگر علاوه بر این رژیم ها از روش کویتیشن نیز بهره بردند.

نتیجه مشاهده شده بسیار شگفت انگیز بود. پس از ۵ هفته گروه دوم با کاهش چشمگیر توده های چربی در بدن خود مواجه شدند. نکته جالب توجه این است که این افراد وزن خود را بیش از افراد گروه اول از دست ندادند.

این نتیجه فوق العاده، برای سوزاندن چربی ها کویتیشن را به عنوان یک روش جهت پیکرتراشی بدون کم کردن وزن اضافی معرفی می کند.

اما بسیاری از افراد قبل از کویتیشن برای سوزاندن چربی در رابطه با زمان تاثیر این روش می پرسند. در جواب باید بگوییم که درست پس از انجام کویتیشن انتظار نتیجه دلخواه را نداشته باشید؛ زیرا جدا شدن سلول های چربی و جذب آن ها توسط بدن نیاز به زمان دارد.

نتیجه نهایی درمان با گذشت ۶ الی ۱۲ هفته قابل مشاهده است. این در حالی است که بسیاری از افراد برای رسیدن به نتیجه مورد‌نظر نیاز به مراجعه بیشتر خواهند داشت. به طور توسط ۱ الی ۳ مراجعه شما را به نتیجه دلخواه نزدیک می کند.

توصیه های لازم پس از انجام کویتیشن

اگر برای سوزاندن چربی ها از طریق روش کویتیشن به دنبال مشاهده نتیجه مطلوب هستید، باید از مراقبت های پس از عمل نیز آگاه باشید.

معمولا به شما گفته می شود که پس از انجام کویتیشن بدن خود را هیدراته کنید. در این صورت از طریق سیستم لنفاوی به دفع سلول های چربی کمک خواهید کرد.

پس از مشاهده نتیجه مورد نظر خود نباید از رژیم غذایی و ورزش غفلت کنید. چنانچه از رژیم غذایی مناسب و ورزشی ایده آل پیروی کنید، نتایج این درمان دائمی خواهد بود؛ از این رو اگر کم تحرک هستید، سبک زندگی خود را تغییر دهید. زیرا رسوبات چربی راه خود را به مناطقی که تحت درمان قرار گرفتند، باز خواهند کرد.

کاربردهای کویتیشن برای سوزاندن چربی ها

کویتیشن؛ راهی آسان برای رهایی از چربی ها

با پیشرفت تکنولوژی راه های مختلف برای از بین بردن چربی های بدن کشف شده است. در این میان کویتیشن برای سوزاندن چربی ها گزینه ایده آلی به حساب می آید که اثربخشی فوق العاده ای دارد.

اگر‌چه نتایج مشاهده شده در این روش فوق العاده هستند؛ اما نباید انتظارات ناباورانه ای از این روش داشت. کاهش وزن چشمگیر با این روش نیاز به یک روتین ورزشی حساب شده و رژیم غذایی ایده آل دارد.

Source: www.healthline.com, www.groupon.com

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.