«اطلاعیه مهم»

هر روز چقدر آب می نوشید؟

به میزان کافی هیدراته بودن ، برای سلامت کلی شما ضروری است. نه تنها آب نقش مهمی در هضم و گردش خون شما دارد ، بلکه برای سلامتی و زیبایی پوست شما نیز مهم است.

آب اثر خود را هم از درون و هم از بیرون بدن نشان می دهد.

به خاطر پوستتان هم که شده ، این یکی از ساده ترین و بهترین درمان های زیبایی است که می توانید انجام دهید. شما ممکن است فقط به دلیل نوشیدن آب بیشتر ،  نتوانید از شر همه محصولات زیبایی مورد علاقه خود خلاص شوید ، اما قطعاً نوشیدن آب به شما کمک خواهد کرد.

10 اثر فوق العاده نوشیدن آب بر روی پوست

آب و پوست شما

پوست شما هم یک اندام است ؛ در واقع ، پوستتان بزرگترین عضو بدن شما است و بیشتر از آب تشکیل شده است. بدون آب ، پوست شما نمی تواند به بهترین وجه عملکرد خود را انجام دهد. اگر پوست شما به اندازه کافی آب دریافت نکند ، نه تنها خشک ، سفت و پوسته پوسته می شود ، بلکه به پیری نیز مستعدتر می شود.

حقیقت این است که بدن شما هر روز مقادیر زیادی آب از دست می دهد ، بنابراین اگر آن را با نوشیدن آب بیشتر جایگزین نکنید ، پوست شما عواقب آن را متحمل می شود. به آسانی می توان تفاوت قابل مشاهده ای را که با نوشیدن آب در پوست شما ایجاد می شود را متوجه شد .

هنوز قانع نشده اید ؟! این ۱۰ اثر فوق العاده نوشیدن آب بر روی پوست با هم برسی کنیم :

چین و چروک کمتر

هرچه بیشتر بدن خود را هیدراته نگه دارید ، چین و چروک کم تر و خط های ریزتری بر روی پوستتان خواهید دید. آب به پوست شما کمک می کند رطوبت خود را حفظ کند که باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوستتان می شود. هرچه پوست شما کشش بیشتری داشته باشد ، چروک های کمتری خواهید دید.

پوست خوش رنگ تر

نوشیدن آب کافی می تواند در مقابله با انواع پوستی از جمله پسوریازیس و اگزما به شما کمک کند و این کار را با کمک کردن به دستگاه گوارش شما در بیرون راندن مواد سمی از بدن انجام می دهد ، همین عمل به نوبه خود چهره شما را برای داشتن پوستی سالم و درخشان آماده می کند . علاوه بر این ، یک مطالعه توسط دانشگاه میسوری-کلمبیا نشان داد که نوشیدن دو فنجان آب باعث افزایش جریان خون به پوست می شود ، این حتی می تواند به تن و رنگ پوست شما کمک کند.

پف صورت کم تر

شکی نیست که پوست ما گاهی اوقات متورم می شود. بیشتر اوقات ، به این دلیل است که بدن ما آب را در خود ذخیره می کند .

چرا آب را ذخیره می کنیم ؟

این بدین دلیل است که بدن ما دچار کم آبی شده و بدن برای محافظت از ما آب را ذخیره می کند . اگر می خواهید پف و ورم صورت خود را کم تر کنید و پوستی صاف داشته باشید ، از اینکه آب کافی می نوشید ، اطمینان حاصل کنید .

بهبودی سریع تر

اگر تا کنون دچار آفتاب سوختگی شده باشید ، می دانید که چقدر می تواند دردناک باشد و همچنین می دانید که مدت طولانی ای نیاز است تا آفتاب سوختگی بهبود پیدا کند . خبر خوب این است که نوشیدن آب بیشتر می تواند به سرعت بخشیدن به روند بهبودی برای آفتاب سوختگی شما کمک کند . درست است که در این مدت ترجیح می دهید از مقدار زیادی آلوئه ورا استفاده کنید ، اما نوشیدن آب بیشتر هم می تواند کمک کننده باشد .

10 اثر فوق العاده نوشیدن آب بر روی پوست

آکنه ها را از بین ببرید

آکنه در بزرگسالان بسیار شایع است.

در حقیقت ، تخمین زده می شود که بین ۴۰-۵۵٪ از جمعیت بزرگسال بین ۲۰ تا ۴۰ ساله آکنه داشته باشند. این یک مسئله شایع پوستی است که می توان با نوشیدن آب کافی به آن کمک کرد. آب می تواند به بیرون آمدن سموم از پوست کمک کند و منافذ پوست شما را کوچک کرده و از گرفتگی و مسدود شدن آن ها بکاهد تا پوست شما کم تر دچار جوش ها و آکنه ها شود .

پیری را کند می کند

فراتر از پیشگیری چین و چروک  ، نوشیدن آب به اندازه کافی می تواند باعث ایجاد پوست جدید و از بین رفتن پوست قدیمی شده که همین عامل روند پیری پوست را کند می کند ؛ همچنین ایجاد پوست جدید به پنهان کردن علائم فعلی پیری کمک می کند ، به طوری که هرگونه چین و چروک شما را در حال حاضر به حداقل می رسد.

منافذ کوچکتر

منافذ ما می تواند در طول روز دچار گرفتگی و بزرگ شدن شوند. هرچه آب بیشتری بنوشید تعادل میان آب و چربی بر روی پوست شما برقرار می شود . این می تواند به کاهش اندازه منافذ شما ، کاهش برآمدگی آکنه و کاهش لکه ها کمک کند .

کاهش خارش

هنگامی که پوست شما خشک باشد ، می تواند دچار ترک خوردگی ، پوست پوست شدن و خاریدن شود .

حل این مشکل با نوشیدن آب کافی و آبرسانی به پوست بسیار آسان است . وقتی که بدن خود را هیدراته نگه دارید ، احتمال اینکه پوست شما خشک شده و دچار ترک و خارش شود ، کاهش پیدا می کند .

پوست محکم تر

آیا شما دچار افتادی پوست بر اثر کاهش وزن و یا پیری شده اید ؟

یک راه عالی برای سفت کردن پوست اطراف خط فک ، شکم ، بازوها و پاها ، نوشیدن آب بیشتر است. این بدین دلیل است که آب به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند و مانع از افتادگی پوست می شود .

تعادل PH پوست

اگر شما پوست حساسی دارید ، می دانید که حفظ تعادل pH برای جلوگیری از لکه های پوستی و براق بودن پوست مهم است. نوشیدن آب بیشتر می تواند به متعادل کردن سطح pH پوست شما کمک کند تا شما به پوستی سالم برسید .

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.