«اطلاعیه مهم»

لاغری شکم مسئله ای است که بسیاری از افراد، چه مردان وچه زنان، از آن رنج می برند. اکثر افراد اغلب با مشکلات چاقی شکم مواجه شده اند. توصیه ما برای این مشکل رژیم لاغری شکم خواهد بود، با توجه به این،می توانید موفق شوید.شکم، یک توده چربی از چیزی که ما میخوریم و نتیجه عدم فعالیت است و نمی توانیم  این مشکل را تنها با ورزش حل کنیم. قطعا باید به چیزهایی که می خوریم توجه داشته باشیم و یک برنامه تغذیه داشته باشیم. با انجام دادن هم ورزش و هم داشتن رژیم غذایی موفقیت حاصل می شود.

علاوه بر این،چربی سوزی این قسمت بسیار دشوار است.برای چربی های شکم در بدن سیگنال های سلامتی بسیار مهم وجود دارد. اگر به طور مداوم قطرشکم افزایش یابد، بسیاری از مشکلات سلامتی مانند دیابت، فشارخون،کبد چرب، چاقی رخ میدهد.

رژیم لاغری شکم

دلایل چاقی شکم:

  • تغذیه نامنظم و نامتعادل
  • مصرف بیش از حدکالری و سوزاندن کالری کم
  • مصرف کم آب
  • تغذیه با کربوهیدرات زیاد
  • مصرف بیش از حد قند و شکر
  • خوردن غذا قبل از خواب
  • انباشت به علت مصرف بیش از حد چربی
  • متابولیسم آهسته یا نامنظم
  • مشکلات مختلف روده
  • بیماری های مختلف

آسیب های چربی شکم برای بدن:

-ظاهر شخص را مختل می کند و باعث ناراحتی روانی می شود.

– این چربی نظم کار ارگان های اطراف را مختل می کند و منجر به بیماری های مختلف می شود.

– چربی شکم، بیماری دیابت، کلسترول، سرطان روده بزرگ، فشار خون را تا ۸ برابر افزایش می دهد.

– محدود کردن حرکات بدن و دشواری در حرکت

– درد مفاصل وکمر را به طور غیرمستقیم افزایش می دهد.

– در افرادی که چربی شکمی دارند خطرابتلا به بیماری در مقایسه با افراد بدون چربی شکم دو برابر بیشتر است. این بر اساس نتیجه یک تحقیق است.

نکاتی که در رژیم لاغری شکم باید به آنها توجه کرد:

شما باید توجه ویژه ای به این نکته داشته باشید. چون شما نمی توانید بدون دانستن این ملاحظات موفق شوید .هیچ سیستمی وجود ندارد که به تنهایی چربی شکم را از بین ببرد. بنابراین همراه با کاهش وزن وجود یک رژیم غذایی برای از بین بردن چربی شکم مفید خواهد بود. به طور کلی منطق بر اساس اجتناب از مصرف انرژی بالا (کربوهیدرات)، سوختن کالری بسیار زیاد و مصرف کالری کم است. چنین برنامه ای به شما اجازه می دهد با کاهش وزن در طول زمان چربی شکم خود را نیز از دست بدهید. با برنامه زیر کالری کم تری مصرف می کنید و کالری بیشتری می سوزانید و به این ترتیب نیازهای کالری که به این نحو تکمیل نشده اند با سوختن چربی مواجه می شوند و در نتیجه  وزن کم می کنید. به طورطبیعی، چربی شکم شروع به سوختن خواهدکرد.

آنچه که باید در رژیم لاغری شکم گنجانده شود:

اجتناب ازکربوهیدرات ها:

غذاهای ما معمولا کربوهیدرات است، که باعث افزایش چربی می شود. استفاده از قند ساده همیشه باعث چربی می شود. به همین دلیل از مصرف نان، آرد، غذاهای شیرین که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند باید اجتناب شود.

کربوهیدرات هایی که باید مصرف شوند (حاوی کربوهیدرات بسیار کم هستند):

-آویشن

-تربچه

-کلم

-فلفل

-بامیه

-رازیانه

تغذیه با پروتئین:

برای داشتن یک شکم صاف، شما باید کربوهیدرات را به حداقل و پروتئین را به حداکثر برسانید.  بنابراین باید مقدار زیادی مواد غذایی حاوی پروتئین مصرف کنید. پروتئین به چربی تبدیل نمی شود. غذاهای غنی از پروتئین:

– جو

– تخم مرغ

– شیر

–  پنیر

– ماست

– عدس

– نخود

– آجیل

– پسته

از قند استفاده نکنید:

شکر تصفیه شده بزرگ ترین علت افزایش وزن است. علاوه بر این، قند باعث تغذیه سلول های سرطانی می شود. بدون ترک قند نمی توانید شکمی صاف داشته باشید. باید از مصرف غذاهای شیرین، چای شیرین، بیستکوییت، آبمیوه ها، نوشیدنی های گازدار، کولا، باقلوا اجتناب کنید. اگر نمی توانید تحمل کنید، می توانید آنرا ۱-۲ بار در ماه مصرف کنید. قند را ازمیوه ها، انگورها و انگورهای طبیعی دریافت کنید. چون که شکر یک منبع عظیم کالری است و بدون ترک آن چربی ها از بین نمی روند.

رژیم لاغری شکم

غذاهای حاوی فیبر را انتخاب کنید:

وقتی غذاهای حاوی فیبر مصرف می کنید، دیرتر گرسنه خواهید شد و این به عنوان چربی به شما نمی رسد و می توانید نتایج مورد نظر را سریع تر بدست آورید. نتایج تحقیقات نشان می دهدکسانی که غذاهای حاوی فیبر مصرف می کنند، سریع تر وزن کم می کنند. اگر اینکار را با مکمل های دیگر انجام دهید، اثر بسیار بیشتری خواهد داشت. به عنوان مثال، زمانی که شما مقدار زیادی آب بنوشید، اثرات بیشتری خواهید دید.

مواد غذایی حاوی فیبر: جو، سبوس، قارچ، لوبیا، اسفناج، کرفس، کلم بروکلی، نارنگی.

ورزش کنید:

تنها با ورزش، قطعا راه حلی برای این مشکل پیدا نخواهید کرد. ورزش به شما کمک می کند با سوزاندن کالری بیشتر چربی های ذخیره شده در بدن را بسوزانید. این هم چنین به شما اجازه می دهد کاهش وزن سالم داشته باشید. ورزش با متابولیسم جریان خون را تسریع می کند و بنابراین در بسیاری از موارد کمک می کند.

قهوه بدون قند مصرف کنید:

قهوه بدون قند، سوختن چربی بدن را افزایش میدهد و به شما امکان می دهد تا نتیجه سریع تری بگیرید. براساس تحقیقات، ۱ قهوه بدون قند در رو زباعث ۴ برابرشدن افزایش چربی سوزی می شود.

آیا برای چربی سوزی شکم ورزش لازم است؟

اولین چیزی که باید انجام شود رژیم غذایی است. اگر فقط حرکات چربی سوزی شکم را بدون توجه به آنچه که در بالا توصیه کردیم انجام دهید مطمئنن نتیجه ای نخواهید گرفت. با رژیم غذایی و انجام حرکات می توانید چربی های شکم را از بین ببرید. این تمرین ها به شما کمک می کند کالری بسوزانید وگرنه اثر مستقیمی بر سوزاندن چربی شکم ندارد. علاوه بر این، تمرینات به شما کمک می کند سریع تر به نتیجه برسید. علاوه بر این، اگر بعد از چربی سوزی شکم شما این حرکات را انجام دهید، ساختار عضلانی ایجاد می کنید. بنابراین خلاصه ورزش کنید به چربی سوزی کمک خواهدکرد. رژیم غذایی ۷۰٪  از این کار است، ورزش ۳۰٪، خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

source: kombinkadin.com

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.