«اطلاعیه مهم»

راه های ساده برای لاغری شکم و پهلو

یکی از بزرگترین سوالاتی که همواره برای بیشتر افرادی که اقدام به گرفتن رژیم لاغری کرده اند این است که چطور چربی شکم و پهلو خود را از دست دهند! بیشتر افرادی که به متخصص تغذیه مراجعه می کنند تاکید زیادی بر لاغری شکم و پهلو خود دارند.

قطعا کسانی که دارای چربی در شکم و پهلوهای خود هستند راه های زیادی را برای از بین بردن آن ها امتحان کرده اند. اما بهتر است بدانید که اگر تا به حال نتوانسته اید چربی شکمی خود را از دست دهید از روش اشتباهی استفاده کرده اید.

شما نیاز به ورزش های سنگین و پیاده روی بی پایان و یا مکمل ها ندارید. لازم نیست که رو به رژیم لاغری سریع و سخت بیاورید و یا طولانی مدت گرسنگی بکشید یا مانند برخی افراد اقدام به عمل جراحی برای لاغر کردن شکم و پهلو کنید!!!

راه های ساده برای لاغری شکم و پهلو

خانم دکتر کابلی متخصص تغذیه در تهران در این مطلب سعی بر آن داشته اند تا بهترین روش های لاغری شکم و پهلو به طور طبیعی را در اختیار شما قرار دهند.


⇐ دکتر نیره اسماعیل کابلی، مدرس دانشگاه، عضو انجمن تغذیه ایران، عضو انجمن غذا و تغذیه، حامی سلامت، به عنوان بهترین متخصص تغذیه در تهران، با دانش و تخصص خود آماده خدمت رسانی و ارائه انواع رژیم های درمانی و غذایی، رژیم لاغری، رژیم چاقی،به صورت حضوری و دریافت رژیم آنلاین، رژیم لاغری آنلاین، برای شما عزیزان می باشد.


شکر نخورید و نوشیدنی های شیرین مصرف نکنید!

شکر اضافه بسیار ناسالم است. مطالعات نشان می دهد که شکر اثرات بسیار مضری بر روی متابولیک دارد. زمانی که بیش از حد نیاز بدن شکر تصفیه شده می خورید کبد مملو از فروکتوز می شود و همه آنچه را که بدن دریافت می کند را به چربی تبدیل می کند.

به گفته متخصص تغذیه مطالعات متعددی نشان داده است که شکر اضافی در بدن که منجر به انباشته شدن مقدار زیادی از فروکتوز در بدن می شود می تواند منجر به افزایش انباشتگی چربی در شکم و پهلو شود.

شکر چربی شکم و چربی کبد را افزایش می دهد که در نهایت می تواند منجر به مقاومت بدن به انسولین شده و بدن میزبان بسیاری از مشکلات متابولیکی می شود.

خوردن پروتئین می تواند یک استراتژی بلند مدت برای لاغری شکم باشد!

زمانی که شما اقدام به کم کردن وزن خود با یک رژیم لاغری اصولی می کنید مهم ترن ماده برای بدن شما پروتئین است. تحقیقات نشان می دهد که پروتئین متابولیسم بدن را از ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش می دهد. اگر هدف شما کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو است پس اضافه کردن پروتئین به رژیم لاغری شاید تنها تغییری است که برای شما نیاز است.

پروتئین نه تنها می تواند به از دست دادن وزن کمک کند بلکه می تواند از برگشت دوباره وزن اضافه جلوگیری کند.

طبق نظر متخصص تغذیه پروتئین در برابر چربی شکمی بسیار موثر است به طوری که مقدار و کیفیت پروتئین دریافتی به طور معکوس با چربی شکم ارتباط دارد. بدین معنی که افرادی که بیشتر و بهتر پروتئین مصرف می کنند چربی کمتری دارند.

 

راه های ساده برای لاغری شکم و پهلو

 

کاهش مصرف کربوهیدرات!

بنا به گفته خانم دکتر کابلی دکتر تغذیه محدودیت مصرف کربوهیدرات روشی بسیار مناسب برای از دست دادن چربی بدن است.

این امر توسط مطالعات متعددی توسط متخصصین تغذیه پشتیبانی می شود. زمانی که افراد مصرف کربوهیدرات را کاهش می دهند به طور طبیعی اشتهای آنها کاهش می یابد و در پی آن وزنشان کمتر می شود.

همچنین مطالعات انجام شده نشان می دهد که رژیم هایی که دارای کربوهیدرات کم تری هستند به طور ویژه ای چربی را در شکم و اطراف شکم و همچنین در کبد هدف قرار می دهد. لازم است که بدانید اجتناب از مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و پاستا برای پیشگیری از چربی های اضافه در شکم و پهلو کافی است.

خوردن غذاهای حاوی فیبر به ویژه فیبر ویسکوز!

ادعا می شود که خوردن مقدار زیادی از فیبر می تواند به کاهش وزن کمک کند.

این موضوع درست است اما نکته مهم در رابطه با این ادعا این است که به خاطر داشته باشید که تمام فیبرها در رابطه با این موضوع صدق نمی کنند. فیبرهایی که به کاهش چربی و وزن کمک می کنند فیبرهای محلول و ویسکوز هستند.

این نوع فیبر به آب متصل می شود و ژل ضخیمی را تشکیل می دهد که در شکم قرار می گیرند. این ژل می تواند حرکت غذا را از شکم و روده کوچک آهسته تر کند. این عمل باعث هضم بهتر غذا و جذب مواد مغذی می شود. نتیجه نهایی این عمل طولانی بودن حس سیری در شما و کاهش اشتهای شما است.

برخی از خدمات دکتر نیره اسماعیل کابلی دکتر تغذیه خوب در غرب تهران :

رژیم لاغری

رژیم چاقی

دریافت رژیم لاغری

دریافت رژیم چاقی

رژیم لاغری آنلاین

دریافت رژیم آنلاین

دستگاه لاغری موضعی

درباره دکتر نیره اسماعیل کابلی

دکتر نیره اسماعیل کابلی متخصص تغذیه و رژیم درمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای داشتن اندامی خوب و مناسب می باشد. مدرس دانشگاه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی و . . .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.